Премії Горліс-Горського — бути

0

Обласні депутати проголосували за створення на Полтавщині премії ім.Юрія Горліс-Горського. При цьому премію ім.Лялі Убий-Вовк поки що вирішили не скасовувати.

На Полтавщині з’явилася нова премія. З третього разу обласні депутати таки підтримали заснування Полтавської обласної премії ім. Юрія Горліс-Горського. Однак ця спроба могла вчергове закінчитися фіаско. Адже паралельно депутатам пропонували скасувати обласну премію ім. Лялі Убий-Вовк як таку, що не відповідає сучасним реаліям. Противників такого рішення, як показали голосування на попередніх сесіях, у залі предостатньо.

Юрій Горліс-Горський. Інфографіка - Рузанна Давітян

Юрій Горліс-Горський. Інфографіка — Рузанна Давітян

— Пропоную зняти з порядку денного дражливе питання про скасування премії ім. Лялі Убий-вовк. Це не матиме жодних негативних наслідків, адже вже два роки на цю премію ніхто не подається. Зате дозволить депутатам підтримати заснування премії ім.Горліс-Горського, — виступив з місця депутат Сергій Соловей.

Сергій Соловей

Сергій Соловей

Депутати його пропозицію підтримали. Вручати премію ім. Горліс-Горського планують 14 жовтня, на День української армії. За словами одного з ініціаторів премії та заступника голови облради Анатолія Ханка, її присуджуватимуть за виховання патріотизму — діями, власним прикладом чи у будь-який інший спосіб. Більш докладна інформація має з’явитися, коли розробку Положення про премію таки завершать.

Анатолій Ханко

Анатолій Ханко

Юрій Горліс-Горський – український військовий і громадський діяч, осавул 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, старшина Армії УНР, учасник І світової війни, автор історико-документального роману «Холодний Яр».

21 марта 2019
20 марта 2019