Прем`єра «Останньої любові Гетьмана» в полтавському театрі

0

14-15 жовтня 2015 року в Полтавському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбудеться прем`єра вистави за п`єсою Анатолія Крима «Остання любов Гетьмана».

1_zag_1_615x462

фото: poltava.depo.ua

Працювати над підготовкою цієї вистати в театрі почали з початку серпня. Дата прем`єри припадає саме на День українського козацтва.

Керівництво театру давно виношувало задум реалізувати ідею поставки п`єси про Івана Мазепу. І спеціально для цього запросили до Полтави режисера Херсонського театру імені М. Куліша Сергія Павлюка. Серед кращих його постановок знаходимо п`єси яскравого національного спрямування: «Наталка Полтавка» І. Котляревського, «Дума про братів Неазовських» та ін.

У виставі про гетьмана Мазепу будуть задіяні майже всі члени акторського складу. Провідну роль зіграє народний артист України Василь Голуб, поряд з яким перед полтавськими глядачами постануть Маргарита Томм, Сергій Козир, Олександр Любченко, Богдан Чернявський та інші.

Здивувати глядачів режисер планує етнічним співом та думами на слова самого гетьмана Мазепи.

Свою зацікавленість постаттю гетьмана Івана Мазепи Сергій Павлюк мотивує його людськими рисами, здатністю бачити власні помилки, усвідомлювати їх і виправляти.

— Мазепа для мене, у першу чергу, людина, — прокоментував режисер. — Він цікавий мені не тому, що Великий, чи як пишуть, «воїн світла», адже у кожного з цього приводу свої думки, а як людина, про яку роблю висновки із вчинків, мотивацій, причин, які спонукали чинити так, чи інакше. Адже саме певні події, певна тематика створює людину – і тільки виходячи з цього вона приймає певні рішення.

Наталя Різуненко

21 марта 2019
20 марта 2019