Представниця КВУ розповіла про проведення місцевих виборів на Полтавщині

0

26 жовтня у ОКІА «Новини Полтавщини» речник координатора програм Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Марина Даннік провела прес-конференцію на тему «Місцеві вибори в Полтавській області: підсумки, тенденції, перспективи та загрози».

IMG_5348

Речник розповіла про порушення під час виборів, про виборчу кампанію кандидатів, про явку виборців та про компетентність членів виборчих комісій.

У день виборів у Полтаві та області працювало 186 короткотермінових спостерігачів КВУ, які зафіксували 50 порушень різної тяжкості. Також було надано близько 60 телефонічних консультацій, найскладніші питання переадресовувались на всеукраїнську гарячу лінію КВУ, – сказала Марина Даннік.

Одними з порушень під час виборів стало розміщення і розповсюдження агітматеріалів без вихідних даних, розміщення кандидатами на посаду міського голови у соціальних мережах «хибної соціології» без назви організації, дати та місця проведення соцдосліджень та наявність у «день тиші» та день голосування білбордів, зовнішній вигляд яких нагадував символіку тієї чи іншої партії (Батьківщина, Останній бастіон, Укроп).

Також представниця КВУ пояснила причину, через яку у більшості містах, зокрема і у Полтаві, було передруковано виборчі бюлетені.

Це сталося через те, що затягнення термінів реєстрації кандидатів призвело до того, що друк бюлетенів здійснювався у короткі терміни, – пояснила речник.

КВУ відзначає, що явка виборців цього року хоча і є невисокою, проте суттєво не відрізняється від попередніх місцевих виборів – 49,31% громадян по Полтавській області прийшли до виборчої дільниці.

Цьогорічну діяльність та якісті виборчої кампанії речник оцінює досить низько.

Якість виборчої кампанії кандидатів була досить низькою. Частина з них не представила власної програми чи стратегії вирішення нагальних питань місцевої громади, використовуючи для агітації загальнопартійні, загально філософські чи беззмістовні гасла, що жодним чином не торкаються місцевої проблематики, – говорить представниця КВУ.

На останок Марина Даннік зазначила, що селищні та сільські ТВК і значна частина дільничних комісій здійснювала технічні помилки та порушення виборчих процедур через брак компетенції.

Наталя Гостило

15 липня 2018
14 липня 2018