Правила безпеки зимового відпочинку: поради рятувальників

Зимова риболовля, хокей та катання на ковзанах – традиційні новорічні розваги українців. Однак, завжди існує ризик постраждати від таких занять. Тож до вашої уваги поради рятувальників, які допоможуть зберегти Вам життя та здоров’я.

ДСНС 2

Правила безпеки зимового відпочинку: поради рятувальників

З початку 2016 року на водоймах Полтавсь загинуло 50 людей, з них 3 дітей.

– У зв’язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України сформувався нестійкий льодовий покрив, товщина якого здебільшого сягає до 5 см. Проте, незважаючи на це, люди масово виходять на риболовлю, а діти, які зараз перебувають на канікулах, бавляться на кризі. Але часом достатньо одного кроку аби миттєво опинитися у крижаній воді, – пише прес-служба українськиї рятувальників.

Саме тому рятувальники вкотре звертаються до громадян з проханням не виходити на тонку кригу, а тим паче не дозволяти дітям бавитися на річках, озерах. Аби уникнути виникнення нещасних випадків на водоймах фахівці ДСНС нагадують правила безпечного перебування на кризі:

– перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см;

– виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках);

– робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані одне від одного;

– обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем – на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся;

– не виходьте на лід поодинці і у нічний час;

– вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

– слід остерігатись місць, де лід покритий снігом;

– забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

– категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої.

ДСНС

Якщо лід проломився:

— У випадку, якщо ви все ж провалились під лід, то не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік — звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома.

— Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, то негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Якщо є можливість, підкладіть під себе дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближатись до ополонки треба поповзом, широко розкинувши руки. Не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, шарф, ремінь чи щось подібне і витягніть його на лід. Витягши людину на лід, разом з нею поповзом повертайтесь назад. Якщо Ви не один, тоді узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому. Дійте рішуче і швидко — постраждалий швидко мерзне в крижаній воді, мокрий одяг тягне його донизу.

— Витягши людину, укрийте її від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Бережіть своє життя і в разі нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: