Праця за кордоном для українців стане безпечнішою

28 жовтня Уряд повідомив про постанову, якою встановлюються критерії ризику за якими оцінюватимуться особи посередники при працевлаштуванні за кордоном.

Затвердженою постановою оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством соціальної політики.

Таким чином, українець, який має бажання працювати за кордоном, звертаючись за допомогою до посередника, зможе оцінити професійний рівень цього посередника. Це дозволить уникнути шахраїв та покращити рівень праці для українців за кордоном.

У Мінсоцполітики зазначають, проект створили з метою підвищення ефективності державного нагляду (контролю) у цій сфері. Якість та ефективність такого контролю залежить від ознак, за якими можна встановити ризики та потенційні загрози для українців, які виїжджають за кордон для працевлаштування.

Нова постанова передбачає такі критерії, за якими буде оцінюватись рівень ризику для осіб, які користуються послугами посередників при працевлаштуванні за кордоном:

  • Кількість осіб, працевлаштованих за кордоном;
  • Наявність обґрунтованих скарг;
  • Кількість виявлених за результатами перевірки порушень;
  • Фактичний строк діяльності.

Керуючись цими критеріями, суб`єктів господарювання у цій сфері, тобто посередників, відноситимуть до однієї з трьох груп ризику. Будуть встановлені високий, середній та незначний ступені ризику.

Так, наприклад, якщо посередник за звітний рік працевлаштував менше 50 осіб або на нього надійшло більше, ніж 2 обгрунтованих скарги, він буде належати до особи з високим ступенем ризику.

До кожної особи, яка відноситься до тієї чи іншої групи ризику, Мінсоцполітики буде застосовувати заходи нагляду або контролю.

Особи з високим ступенем ризику перевірятимуться не частіше ніж один раз на два роки; із середнім ступенем ризику – не частіше ніж один раз на три роки. Ті, кого віднесено до групи із незначним ступенем ризику перевірятимуть не частіше одного разу на п’ять років.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: