Потенційні кандидати в президенти передчасно розпочали виборчу кампанію

2

Представники Громадянської мережі «ОПОРА» зафіксували на Полтавщині активну передвиборчу діяльність з боку потенційних кандидатів. Зокрема з початку осені область відвідали 12 політиків.

Відповідну інформацію повідомив координатор Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області Костянтин Донченко під час відкритої прес-конференції.

Одним з перших, хто позиціонував себе як кандидата, став очільник «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко. Інший активний учасник агітації — екс-журналіст Дмитро Гнап, який став одним з учасників боротьби у газовій сфері.

Роман Безсмертний, Валентин Наливайченко, Андрій Садовий, Юрій Дерев’янко провели зустрічі з електоратом. Тоді як Юрій Бойко відкрив власні приймальні у Кременчуці та Лубнах. А Олександр Шевченко провів праймеріз партії «Укроп».

Сергій Тарута відвідав Полтавщину та представив керівника місцевого осередку партії «Основа». Замість чинного президента Полтавщину відвідала з офіційним візитом його дружина — Марина Порошенко.

Представники «ОПОРи» окремо відзначили візит Володимира Зеленського з концертною програмою «Кварталу 95». Під час візиту Зеленський поспілкувався з представниками ЗМІ про свою можливу участь у президентських виборах та діяльність 95-го Кварталу.

Серед інших ймовірних кандидатів відверто себе позиціонували як майбутніх кандидатів Сергій Каплін та Ілля Кива.

Протягом червня-грудня 2018 року спостерігачі зафіксували 77 випадків випадків непрямої агітації нардепами Полтавщини з ймовірним використанням державних коштів. Так Костянтин Іщейкін («БПП») був причетний до 51 випадку ймовірного використання державних коштів в цілях передчасної агітації. Ще 9 випадків виявили у Олега Кулініча («Відродження»). Юрій Бублик (позафракційний) був помічений на агітації за бюджетні кошти 6 разів. Інші випадки припадають на Юрія Шаповалова — 4, Руслана Богдана — 3, Костянтина Жеваго — 2 та одному у Андрія Река та Сергія Капліна.

Згадані Костянтин Іщейкін та Олег Кулініч використовували власні сторінки у соцмережах та публікації у ЗМІ для звітування про залучення коштів до регіону. На телеканалі ІРТ вийшов сюжет про відкриття дитячого садочка в селі Залізничному за сприяння Юрія Бублика. А на сайті «Вісник Кременчука» вийшла стаття про залучення Юрієм Шаповалом бюджетних коштів на ремонт хірургічного відділення дитячої лікарні Кременчука.

— Ряд політичних партій почали проявляти благодійну діяльність та брати участь у відповідних заходах. «Щодо благодійності, то тут участь беруть не лише кандидати, а й самі партії. До початку виборчої кампанії це ніяк не класифікується у плані порушень законодавства. Проте вже від початку виборчої кампанії ці дії можна буде вважати непрямим підкупом виборців. Зокрема нашими спостерігачами була зафіксована благодійна діяльність від партій «Самопоміч», «БПП», «Батьківщина», «Опоблок» та «Укроп». Окремо слід зазначити про ГО «Наша справа: Полтавщина», яка поздоровляє дітей з новорічними святами, тоді як у подарунках міститься агітаційна продукція «Батьківщини», — говорить представник Громадянської мержі ОПОРА Ігор Литвиненко.

— Згідно з роз’ясненнями НАЗК, така діяльність є допустимою, проте партій повинні відобразити це у своїх партійних звітах про фінанси. Наразі ми звернулись з цього приводу до НАЗК, аби вони класифікували зафіксовані нами випадки. Окремо слід згадати той факт, що представники «Батьківщини» проводили благодійну діяльність у навчальних закладах, що заборонено законодавством про освіту, — додав координатор Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області Костянтин Донченко.

За даними «ОПОРИ», Полтавщина посідає третє місце серед усіх регіонів України по використанню держкоштів для непрямої агітації.

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019