Порошенко прокоментував законопроект про обмеження ФОПів

Президент наголосив, що візьме участь в обговоренні законопроекту разом з представниками Кабінету міністрів.

Фото: Петро Порошенко (РБК-Україна)

Фото: Петро Порошенко (РБК-Україна)

Про це президент України повідомив під час засідання ради регіонального розвитку у Львівській області, передає кореспондент РБК-Україна.

– Хочу сказати, що пропозиція Міністерства соціальної політики внести правки до трудового кодексу, яким би ми обмежили діяльність ФОПів на єдиному податку взагалі й в ІТ-секторі зокрема – це робоча ініціатива самого міністерства. Уряд це рішення не приймав, президент його не бачив. А міністерство як орган, який відповідає за наповнення пенсійного фонду, звичайно має шукати шлях легалізації трудової зайнятості, – повідомив Порошенко.

Президент наголосив, що візьме участь в обговоренні законопроекту разом з представниками Кабінету міністрів.

– Ми найближчим часом ретельно обговоримо модель, яку вони зараз запропонували. Вона не розглядалася ще на Кабміні, – повідомив він.

Міністерство соціальної політики оприлюднило для обговорення законопроект, яким пропонує доповнити Кодекс законів про працю, прописавши в ньому сім ознак трудових відносин і ввівши поняття про «презумпцію наявності трудових відносин».

У законопроекті перераховані наступні критерії. По-перше, якщо людина періодично (два і більше разів) отримує від іншої особи гроші за виконану роботу або послуги. По-друге, якщо надає послугу або робить роботу конкретної кваліфікації за дорученням та під контролем особи, в чиїх інтересах ця робота робиться. Третя умова, що свідчить про трудові відносини – винагорода за виконану роботу або послугу є єдиним джерелом доходу людини або становить понад 75% його доходу за останні півроку.

Четвертий критерій трудових відносин, який пропонує прописати в КЗпП Мінсоцполітики, передбачає, що робота та послуги надаються на робочому місці з дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку. Якщо людина виконує ту ж роботу, що і штатні співробітники, значить, це теж можна вважати ознакою трудових відносин. Шоста і сьома умови: якщо роботодавець надає робоче місце, створюючи умови праці, а також визначає тривалість робочого часу.

Таким чином, міністерство хоче стимулювати роботодавців, щоб вони укладали трудові договори з кожним, хто де-факто є їхнім співробітником, але офіційно не оформлений або надає послуги як фізособа-підприємець (ФОП).

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Фопів справді багато розвелося, тому ,соже,шось і вийде з цього.

2019-02-24
Іраіда
Відповіcти
0

Вирішив наостанок дорваться до ФОПів. Нас цим не візьмеш

2019-02-24
Анатолій
Відповіcти
0

Чергова реформа,яка ні на шо толком не вплине) створення видимості роботи і все.

2019-02-24
Ольга
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: