Порахували всіх: як працює електронна база даних у протитуберкульозному диспансері

Кожен етап медичної реформи в Україні супроводжуватиметься поетапним впровадженням окремих компонентів системи електронного здоров’я E-Health. Почати мають із формування реєстру пацієнтів у рамках реформування первинної ланки медицини.

Обласний протитуберкульозний диспансер

Обласний протитуберкульозний диспансер

Навесні в Україні пацієнти почнуть укладати угоди на обслуговування із вільно обраними лікарями: педіатрами, терапевтами та сімейними. Тепер фінансування первинної ланки медицини здійснюватиметься за принципом “гроші йдуть за пацієнтом”. Це стане повноцінним стартом для медичної реформи, про яку так багато говорять в Україні.

Кожен етап реформи супроводжуватиметься поетапним впровадженням окремих компонентів системи електронного здоров’я. Без цього, переконаний заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, про жодне реформування не може бути мови.

– У нас починається реформа первинної ланки з того, що пацієнти будуть обирати лікаря, відповідно лікар формуватиме реєстр пацієнтів. Це буде перший електронний продукт, який ми очікуємо. Друге – медична картка, третє (паралельно з медичною карткою) – реімбурсація, електронний рецепт. Далі – госпітальний сегмент, – пояснив він.

Павло Ковтонюк

Павло Ковтонюк

Однак на Полтавщині вже є лікувальні заклади з успішним досвідом у цій царині. Там вже кілька років ведуться електронні бази даних пацієнтів: історії хвороб, схеми лікування, інші важливі дані. Заступник головного лікаря Полтавського протитуберкульозного диспансеру Оксана Артюх розказала нам, як це працює у їхньому закладі і наскільки полегшує роботу лікарів.

Реформатори з Міністерства охорони здоров’я розраховують на кілька ефектів від введення системи E-Health:

– для лікарів це в рази спростить звітність і зменшить кількість паперів. Адже зараз вони вручну заповнюють десятки форм. В майбутньому в комп’ютер вводитимуть лише дані про конкретного пацієнта, всі форми звітності будуть генеруватися автоматично;

– для пацієнтів — звільнившись від купи паперів, лікар зможе приділяти їм більше уваги. Через інтернет можна буде обрати лікаря, подивитися свою медичну картку, дізнатися результати аналізів;

прозорість і облік у медичній сфері. Можна буде чітко відслідкувати, куди гроші йдуть, яку послугу вони сплачують, кого і як вони лікують.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: