Понад 340 тисяч грн полтавська влада переплатила за солодкі подарунки дітям

3

До нового року залишились лічені дні. У дитсадках та школах вже тривають святкові концерти з Дідом Морозом та подарунками. Традиційно до вітань малечі долучилась і міська влада Полтави. Як завжди, закупивши дітям солодощі.

Цього року за кошти міського бюджету для учнів полтавських закладів освіти придбали 29 955 солодких подарунків на суму 1 781 472 грн. Вміст пакуночків продемонстрував секретар Полтавської міськради Олександр Шамота після апаратної наради ще 17 грудня.

Разом з тим він зазначив, що вартість одного такого подарунку складає 62 грн.
А скільки ж насправді коштували цукерки від влади? Для точності розрахунків ми взяли середньо ринкові ціни у мережах роздрібної торгівлі. Такий підхід враховує прибуток підприємця від різниці цін (закупівля/продаж).

За нашими розрахунками вартість цукерок склала 43,96 грн. Тоді як вартість паперово-пластикового тубусу з новорічним дизайном була оцінена різними типографіями від 2,43 до 4 грн. Тож реальна сумарна вартість новорічного подарунку, з урахуванням прибутку від роздрібного продажу, дорівнює близько 48 грн. Враховуючи ці розрахунки, реальна сумарна вартість 29 955 подарунків дорівнює 1 437 840 грн, що на 343 632 грн менше, ніж сплатили замовники. Зазначимо, сума прибутку може бути трохи меншою, оскільки в умови конкурсу вже закладена вартість транспортування замовлення до навчальних закладів.


Закупівля подарунків проводилась через допорогові закупівлі (для товарів та послуг до 200 тисяч грн), а не одним тендером як раніше. Тому прибутки ФОПів відрізняються між собою. Варто зазначити, що деяким ФОПам не вистачило 50 гривень до проведення відкритих торгів. Це може говорити про уникнення конкуренції та можливість укласти договір з конкретним підрядником.

Після апаратної наради секретар міської ради Олександр Шамота пояснив журналістам, чому обрали такий метод закупівлі новорічних подарунків:

— Був великий ризик, що тендер зірве один із підприємців. Ви ж бачите історію із харчуванням дітей в лікарнях. Ми були зобов’язані все зробити, щоби діти отримали на новорічні ранки святкові подарунки. Подарунок коштує 62 грн. І я подивився на цінники в магазинах, то вони не коштують 62 грн. Я вважаю, що ми все зробили для того, щоб діти були з подарунками.

Цікавим також став той факт, що у частині договорів вартість подарунків була значно нижчою, хоча вміст, нібито, був однаковим. В середньому ж, вартість кожного подарунку була завищена на 11,47 грн. Це — незначна сума, проте її б вистачило, аби до кожного подарунку покласти наприклад фігурку шоколадного Діда Мороза.

Як бачимо солодкі тендери розподілили між собою ФОП Врадій М. А., ФОП Галанська Наталія Юріївна, ФОП Журавльова Анастасія Русланівна, ФОП Бабир Вадим Васильович, ФОП Кривенко Максим Володимирович.

Наразі ж подарунки вже розпочали роздавати малечі на новорічних заходах.

Владислав Башук, Лілія Войцехівська

15 января 2019
14 января 2019