Полтаву відвідали представники Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах»

0

У рамках реалізації Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» до міста завітала заступник директора проекту GIZ пані Іма Хренова-Шимкіна з групою експертів.

EEiM_Event-picture_UKRR7

До угоди вже приєдналися 99 міст, зокрема Полтава. 9 листопада в Полтавській облдержадміністрації підбили підсумки роботи «Енергоефективність у громадах» за останній рік.  На зустріч запросили представників всіх міст консорціуму (Полтава, Комсомольськ, Миргород, Лубни).

DSC_0241_1500x1000

Під час візиту іноземні експерти разом з керівництвом Полтавської міської ради обговорили питання підготовки експертами проекту енергетичних паспортів для 2-х будівель Полтави. Також говорили про те, що можуть зробити в рамках методичної допомоги, зокрема фінансової.

Сьогодні ми підводимо підсумки  та розробляємо плани на наступний рік. Наш проект продовжено до квітня 2017 року. Наразі плануємо провести велику конференцію в Полтаві на тему енергоефективності для того щоб привернути увагу, запросити інших донорів, інші фінансові організації, – говорить заступник директора проекту GIZ пані Іма Хренова-Шимкіна, – Також показати як багато зроблено, наприклад, в цьому році закінчується реконструкція системи опалення дитячого садочку у Комсомольську – запроваджені новітні технології. Місто зробило утеплення будинку. Це такий комплексний підхід, яким пишаємось.

Загалом, у проекті говориться про моніторинг енергоспоживання в бюджетній сфері, про підготовку планів дій сталого енергетичного розвитку, який розробляється у всіх містах консорціуму. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприятиме у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування заходів з енергоефективності. Україна багато років співпрацює з Європейським банком реконструкції розвитку, з Європейським інвестиційним банком, котрі надають кредитні кошти для запровадження проекту в українських містах.

Розробляється плани сталого енергетичного комплексу і після цього залучаються експерти за напрямками. Наприклад, сьогодні  присутні експерти з енергетичного менеджменту,  з роботи з ОСББ, також хочуть долучити німецьких архітекторів, які допоможуть розробити плани реконструкції об’єктів, вже за європейськими стандартами.

DSC_0239_1500x1000

Ефективна реновація, зі слів заступника директора проекту GIZ,  може дати 57-60% економії, а згідно українських норм можна досягнути 25% економії.

У полтавських школах у 2014-2015 роках впроваджувався мікропроект «Енергія у школах» (Полтавська ЗОШ №11, Полтавська гімназія №21, Полтавська ЗОШ № 19, Полтавська гімназія №32, Полтавська ЗОШ № 39). За рахунок впровадження в них різноманітних енергозберігаючих заходів школи зекономили понад 7% електроенергії та 13% теплової енергії.

Олена Костиря

17 липня 2018
16 липня 2018