Полтавцям розповіли, як перевірити, чи виділялись кошти на ремонт доріг та будинків

Перевірити, чи виділялись кошти на ремонт дороги чи житлового будинку, стає ще простіше. Представники антикорупційного штабу презентували інтерактивну карту ремонтів.

Полтавцям розповіли як перевірити чи виділялись кошти на ремонт доріг та будинків

Полтавцям розповіли як перевірити чи виділялись кошти на ремонт доріг та будинків

На сайті проекту розміщена інформація про всі ремонтні роботи, що проводились в Україні. Технічно нові маркери на карту додаються у режимі реального часу, підтягуючи інформацію одразу з Prozorro.

 — Тут можна подивитися, які саме роботи виконували в тому чи іншому будинку. Перевірити ремонт, якщо роботи не були зроблені або виконані неякісно. Також на нашому сайті можна залишити скаргу, протягом 42 днів наші юристи розглянуть її, — зазначив виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб» Сергій Миткалик.

Завдяки вільному доступу до інформації громадяни можуть відслідкувати, куди йдуть гроші з податків, виділені на проведення ремонтів шкіл, будинків, лікарень, міжбудинкових кварталів тощо. Так, наприклад, протягом 2017-2019-го років полтавська влада витратила на ремонтні роботи 2,182 млрд грн. Це середній показник, адже в таких містах, як Чернігів та Запоріжжя суми приблизно схожі пропорційно до кількості населення.

Для зручності доступу карта має мобільну онлайн-версію, хоча, на думку Сергія Миткалика, цього недостатньо, адже далеко не всі мешканці українських міст користуються смартфонами.

— Ми також розповсюджуємо інформацію про карту ремонтів на білбордах та оголошеннях на будинках міста. У Полтаві ви теж зможете побачити такі оголошення та борди вже після презентації, — додав Сергій Миткалик.

Загалом проект презентували вже у 10 містах України. При цьому Полтава стала єдиним містом, де на презентацію не з’явився жоден представник міської влади — ані очільник міста чи його заступник, ані представник ЖКГ. За словами активістів, на заході мав бути присутній перший заступник управління ЖКГ Полтавської міськради Костянтин Малько. Однак сьогодні вранці він повідомив що не зможе завітати на захід.

По завершенню презентації представники ГО “Антикорупційний штаб” розклеїли інформаційні повідомлення на будинку по вул. Небесної Сотні, 2. Будівлю обрали невипадково, оскільки за паперами у цьому будинку нещодавно замінили вікна на сходових клітинах.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Прямо бачу як усі кинулися відстежувать. Ми можемо повозмущаться,шо шось не так, стжячи дома. А так буде не цікаво.

2019-06-12
Оксана
Відповіcти
0

Класна штука,щоб не виникало зайвих питань

2019-06-12
Ганна
Відповіcти
0

І думаєте, люди будуть це перевірять. Звичайно -ні. Хіба активісти, а отже, це робить можна,але не всім це треба.

2019-06-12
Кайра
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: