Полтавцям пропонують дізнатися, що таке жіноча коляда

5

Жіноча коляда – різдвяний день – понеділкування – магічні властивості льону та конопель – трави та обереги – обавниці й берегині – відвідування приватного музею старовинного одягу.

Полтавцям пропонують дізнатися, що таке жіноча коляда

Полтавцям пропонують дізнатися, що таке жіноча коляда

Українська обрядовість багата на звичаї та традиції. Кожна пора року мала свої свята, а відповідно і пов’язанні з цим цікаві традиції. Завершується різдвяний цикл свят, але не зимові свята загалом.
Однією із останніх і дуже важливих традицій у різдвяному циклі була жіноча коляда, або різдвяний день, або день молотіння дідухів та найбільші жіночі гуляння!

В Україні існувала традиція, що понеділок – жіночий день! День, коли жінки ходили до … шинка, і навіть є відомості, що не дай Боже, який чоловік би не пустив свою жінку на такі гуляння… Тому полтаців запрошують поринути у світ забутих та унікальних традицій наших пращурів, які будемо вивчати у приватному музеї старовинного одягу колекціонера Т. Ф. Черненко.

Де на вас чекає:
— Жіноча коляда: особливості, звичаї, обрядове значення, як молотили дідуха та як використовували у майбутньому те, що намолотили;
— Понеділкування що це? Ознайомлення з традицією;
— Льон та коноплі – рослини, які дані Богом людині. Сакральне та побутове значення цих рослин;
— Трави та обереги з них (калина, барвінок, деревій та ін.), які обов’язково повинні були бути у кожної господині, де вирощувались, і найголовніше, як застосовувались у народній магії;
— Обавниці й берегині: хто вони та чи є різниця між ними?

Провідником з усіх цих питань буде дослідник старовини Тетяна Федорівна Черненко. Заінтригували? Тоді не гайте часу та реєструйтесь:
— заповнивши реєстраційну форму https://goo.gl/forms/3EpVKuP4BIBIFhUI3
— зателефонувавши +38066 515 87 85, +38097 448 28 86

Обов’язковим є дрескод: одяг з автентичними елементами та знання хоч одної колядки)
— сплативши он-лайн https://secure.wayforpay.com/payment/koliada
— Вартість – 150 грн включає: транспортне забезпечення Полтава-Тахтаулове-Полтава, вивчення старовинних обрядів, розповідь дослідника старовини Т. Ф. Черненко, огляд приватної колекції, гарний настрій та позитивні емоції.

Коли: 21-го січня.

16 февраля 2019
15 февраля 2019