Полтавцям презентують книгу відомого класика, оформлену «хіпстерськими» ілюстраціями

2

Класична українська література та хіпстери…Здавалося, між ними не може бути ніякого логічного зв’язку. Але київське видавництво «Основи» вміє ламати стереотипи. Незабаром про це дізнаються жителі духовної столиці.

1.Афіша_Левицький

У середу, 9-го грудня, о 17-30, в приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Котляревського відбудеться лекція, яка має назву «7 життів Нечуя Левицького». На заході, засновниця незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» Катерина Ткаченко розповість про драматичну історію виникнення псевдоніму Нечуй, причину ненависті Левицького до літери «Ї», його дивні звички і трагічну історію кохання письменника.

Родзинкою вечора стане презентація нового видання повісті Івана Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я», яке оформлене сучасними колажними ілюстраціями. Авторка такого, певною мірою, хіпстерськього дизайну, Лєра Схємка, розповідає про концепцію книги:

– Протягом більш як ста років, які минули від часу написання твору, людство встигло удосконалити усе на світі, але при цьому не зробило ні кроку назустріч взаєморозумінню та подоланню своїх вад. Наголошуючи на цьому, ми розповідаємо візуальною мовою історію 1878-го року, яка близька людині з 2015-го. Ілюстрації до книги — це не зображення того, як виглядали Мотря чи Кайдашиха, це зображення напружених і зовсім не ідеальних стосунків, які диктував характер графіки, – говорить Лєра Схємка

KF4

(Обкладинка книги. Фото: osnovypublishing.com)

«Кайдашева сім’я» — реалістична соціально-побутова повість Івана Нечуя-Левицького, написана 1878 року. У творі з іронією та гумором  зображене життя українського селянства другої лоловини ХІХ століття. Індивідуалізм, потяг до незалежності, забобонність  – всі ці риси  майстерно змалював автор повісті.

KF2

(Одна з нових ілюстрацій «Кайдашевої сім’ї. Фото: osnovypublishing.com)

Відповідно до задуму видавців, нова «Кайдашева сім’я» з допомогою таких модних ілюстрацій повинна провокувати читача на дискусію та роздуми з приводу української літератури, нудних уроків та втомлених вчителів. Головний лейбмотив видання звучить приблизно так: «насправді у нас хороша література, потрібно тільки дати їй шанс. Наприклад, видати так, щоб класика пасувала образу сучасної молодої людини».

KF1

(Фото: osnovypublishing.com)

Нечуй-Левицький Іван Семенович (1838 – 1918) – український письменник, автор високохудожніх соціально-побутових оповідань та повістей. У них він зобразив тяжке життя українського народу другої половини ХIХ століття, показавши життя селянства й заробітчан, злиднями гнаних з рідних осель на фабрики та рибні промисли. Автор увів в українську літературу нові теми й мотиви, змалював їх яскравими художніми засобами.

Окрім «Кайдашевої» сім’ї українському читачеві знайомі його твори, такі як, як «Микола Джеря» (1878 р.), «Бурлачка» (1880 р.). 1874 року вийшов у світ роман «Хмари», а наступного року — драматичні твори «Маруся Богуславка», «На Кожум’яках» та оповідання «Благословіть бабі Палажці скоропостижно вмерти».

KF3

(Фото: osnovypublishing.com)

Видавництво «Основи» проводить лекторій «Невідомий Нечуй-Левицький»  ще в трьох містах  України — Києві, Львові та Харкові. Полтавські організатори, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus», вважають, що лекція «7 життів Івана Нечуя-Левицького» покликана змінити насаджені шкільною програмою стереотипи про письменника та його повість «Кайдашева сім’я».

Що? Лекція Катерини Ткаченко «7 життів Івана Нечуя-Левицького».

Де?  Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П. Котляревського.

Коли? 9 грудня о 17:30.

Вхід вільний.

Контактна інформація:  (099) 76-46-506

Роман Грицун

20 липня 2018
19 липня 2018