Полтавцям представили нову програму утилізації відходів

У Полтавській міськраді презентували нову програму утилізації побутових відходів «Візія майбутнього: поводження з твердими побутовими відходами у Полтаві». Ініціаторами проекту стали ГО «Еколтава» та Полтавська міська рада.

Під час своєї доповіді активіст Максим Макуха розповів про нові стратегії поводження з ТПВ, які планують реалізувати у Полтаві до 2030 року. Основними завданнями є: ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, впровадження роздільного збору сміття на місцях, переробка вторсировини та створення сучасних полігонів. Таким чином кількість сміття до 2030 року вдасться скоротити на 70%.

– У цій презентації ми зібрали досвід різних міст, де вже впроваджений роздільний збір сміття. Одне з основних завдань – мотивувати жителів сортувати його. Також, ми показуємо своє бачення цілеспрямованої роботи в напрямку ліквідації Макухівського сміттєзвалища, приведення сміттєпереробки в місті до європейських стандартів, – говорить Максим Макуха.

Перш за все, важливо залучити громадськість до процесу роздільного збору сміття (сортування). Для чого біля житлових будинків та ОСББ необхідно встановити додаткові сміттєві контейнери. Це коштуватиме близько 3 млн грн. Проект передбачає залучення КАТП-1628 у ролі посередника при продажу вторсировини підприємствам, тоді як органічні відходи КАТП збиратиме на окремій компостній станції.

Переробка ТПВ буде проводитись на спеціалізованих заводах, на будівництво яких необхідно близько 1,5 млрд грн. Також на заході говорили про утилізацію небезпечних відходів: люмінісцентних ламп, ртутних термометрів, батарейок, фарб, небезпечних медичних відходів.

В свою чергу заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначив, що міська влада вже займається вирішенням питання утилізації відходів.

– КАТП-1628 своїми силами розпочало переобладнання сміттєвих баків. У наших планах – здійснити переобладнання під роздільне сміття 290 нових сміттєвих баків. Зараз оголошується тендер на придбання п’яти сміттєвозів з боковим завантаженням і трьох – із заднім, для того, аби ми мали можливість поставити євроконтейнери. Окрім того, оголошуємо тендери на придбання 70 великих контейнерів та двох автомобілів, які будуть обслуговувати саме ці великі контейнери. Також у планах на наступний рік – зробити огорожі для кожного сміттєвого майданчика. Поруч будемо ставити великі контейнери, аби люди могли викинути великогабаритне сміття до цих баків, а не створювати несанкціоновані сміттєзвалища, — говорить Олексій Чепурко.

Наразі міська влада розробляє механізм, завдяки якому мешканці ОСББ зможуть здавати вторсировину за допомогою КАТП-1628. Проте реалізація усього проекту потребує потужної інформаційної підтримки.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Якщо будуть створені спеціалізовані заводи, то це додаткові робочі місця 🙂

2018-12-06
Єгор
Відповіcти
0

Крута ідея!!!

2018-12-06
Інна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: