Полтавцям показали історичну фотовиставку

0

Протягом 21-27 березня в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка пройшла історична виставка «Український єврейський сімейний фотоальбом».

Полтавцям показали історичну фотовиставку

Полтавцям показали історичну фотовиставку

Організаторами виставки є міжнародна громадська організація Centropa (м. Відень, Австрія).

Centora – організація, яка займається дослідженням історії єврейського народу. Для цієї виставки вони взяли інтерв’ю більш ніж у тисячі єврейських сімей та відсканували їх сімейні світлини.

На виставці були представлені світлини та історії євреїв, що жили в Україні напередодні, під час та після війни: спогади про дитинство, сімейні традиції, улюблені справи, плани на майбутнє, поневіряння під час окупації, боротьбу в Червоній армії, трагічну загибель членів родини.

Виставку створили до 75-річчя ушанування жертв Бабиного Яру. Уперше вона була представлена у Києві наприкінці вересня 2017 р., а потім почала мандрувати містами України.

Полтавцям показали історичну фотовиставку

Полтавцям показали історичну фотовиставку

Екскурсію в університеті проводили звичайні студенти англійською мовою. Інформація на стендах була як українською, так і англійською мовами. Студенти показували світлини своїх родичів-українців та євреїв, розказували про їх життя у довоєнний та воєнний час. Такий способом було показано нерозривність історії двох національностей, проживаючих в одній країні, адже історія Другої світової війни, Голокосту і Голодоморів – наша спільна історія.

Протягом тижня на виставку завітали представники єврейської общини міста, учні полтавський шкіл, студенти коледжів і університетів.

Довідка: Бабин Яр – урочище на північно-західній околиці Києва, який став всесвітньо відомим через масові розстріли (переважно євреїв), здійснені німецьким окупаційним командуванням, під час Другої світової війни.

Коментувати

21 березня 2018