Полтавцям нагадують про умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

0

Полтавська облдержадміністрація нагадує полтавцям про умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Полтавцям нагадують про умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Полтавцям нагадують про умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

1. Соціальний захист малозабезпечених сімей забезпечується шляхом надання їм допомоги згідно із Законом України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, що призначається за певних умов.

Якщо працездатні члени малозабезпеченої сім’ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення за допомогою – державна соціальна допомога не призначається.

Якщо особи в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню, чи доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку; доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами ІІ групи внаслідок психічного розладу, а також за особами, які досягли 80-річного віку чи надають соціальні послуги, такі особи вважаються зайнятими та матимуть право на допомогу при середньомісячному доході сім’ї, що є нижчим за визначений законодавством рівень доходу.

2. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для працездатних осіб на сьогодні становить 21% зазначеного прожиткового мінімуму, для дітей – 85% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, 100% – для осіб, які втратили працездатність. При цьому для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10%, на дитину одинокої матері, яка не перебуває у шлюбі та дитину-інваліда – на 20%.

Полтавцям нагадують про умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям

Полтавцям нагадують про умови призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

При зверненні за призначенням допомоги малозабезпеченої сім’ї на новий шестимісячний термін в січні 2017 року до розрахунку доходу сім’ї включено одержані за попередні шість місяців: допомогу одинокої матері 2400 грн. (по 400 грн. за 6 місяців), заробітну плату в розмірі 12000 грн. (по 2000 грн. за 6 місяців), що становить в загальній сумі 14400 грн. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї становить 2400 грн. (14400 грн. поділено на 6 місяців).

Для розрахунку допомоги обраховуємо рівень забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї: 336 грн. на маму (21% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб 1600 грн.) плюс 1382,10 грн. та 1722,78 грн. на дітей (85% від прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років 1355 грн. та на дітей від 6 до 18 років 1689 грн. з підвищенням на 20 %, оскільки мати є одинокою), що в загальній сумі становить 3440,88 грн.

Розрахунок допомоги малозабезпеченої сім’ї проведено наступним чином: 3440,88 грн. мінус 2400 грн. (середньомісячний сукупний доход сім’ї), що становить 1040,88 грн.

Розмір державної соціальної допомоги збільшується на кожну дитину віком до 13 років – на 250 грн., від 13 до 18 років – на 500 грн.

Таким чином, середньомісячний сукупний дохід сім’ї є нижчим рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї тому допомога призначена в розмірі 1790,88 грн.

Допомога призначається з місяця звернення, якщо протягом місяця подано всі необхідні документи. В даному випадку допомога буде виплачуватися протягом 6 місяців.

Коментувати

21 березня 2018