Полтавцям нагадують правила поведінки на водоймах під час танення криги

Трибуна
2017-02-26

У зв’язку з потеплінням і активним таненням снігу крига на водоймах щодня слабшає. Це підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків на водоймах.

Полтавцям нагадують правила поведінки на водоймах під час танення криги

Полтавцям нагадують правила поведінки на водоймах під час танення криги

Навесні через зміну погодних умов може статись відрив криги, що вже неодноразово траплялося на Полтавських водосховищах. Приміром, у 2016 році стався 1 випадок відриву прибережного льоду. Тоді на відірваній крижині опинилося 54 людини. У 2015 році – 3 випадки відриву льоду, унаслідок чого рятували 13 осіб.

Управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА застерігає мешканців області та звертає увагу на необхідність дотримуватись елементарних правил безпеки на льоду:

  • не виходьте на лід, не перевіривши його міцність товстою жердиною. Для цього треба з силою ударити нею 2-3 рази в одне і те ж місце;
  • якщо лід пробивається і на ньому з’являється вода, то виходити на неї не можна. Негайно зупиніться і поверніться назад тим же шляхом, сковзаючи по поверхні;
  • для однієї людини лід має бути не менше 7 см, а для групи людей – 15 см;
  • лід слабкий буває поблизу берегів, кущів, очерету, біля стоку води, під товстим прошарком снігу;
  • рибалкам не можна ловити рибу далеко від берега, пробивати поряд багато лунок, ловити рибу біля промоїн, йти на водоймище поодинці;
  • потрібно завжди мати з собою мотузку 12-15 метрів.

У разі виникнення будь-якої надзвичайної події на льоду – не панікуйте!

Якщо провалились під лід – утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і поповзом пересувайтесь до берега.

У випадку відриву криги для збереження рівноваги присядьте, не наближайтеся до краю льоду і кличте на допомогу, дзвоніть по телефону за номером 101. Ні в якому разі не перестрибуйте з однієї криги на іншу.
І головне – якщо збираєтесь виходити на тонкий лід, спочатку добре подумайте і вирішіть, що дорожче: власне здоров’я та життя чи задоволення. У відлигу краще не випробовуйте долі і не виходьте на лід!

Подробиці – у відео прес-служби ДСНС.

Анна Роздолянська

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: