Полтавців запрошують пройти “Слідами Гетьманської доби”

Марія Куцина
08:08 | 13 серпня 2018
1

18 серпня відбудеться презентація нового авторського екскурсійного маршруту в рамках проекту “Мандруємо Полтавщиною” від туристичного клубу “InGreen”. Цього разу мова йтиме про гетьманські палаци, розташовані на території Полтавської області.

авафб

Полтавщина відома своїм козацьким минулим — тут відбувалися значні історичні події кінця XVII-початку ХVIII століття. Свідки цих подій — гетьманські палаци, церкви і монастирі — розкриють свої таємниці, розповідають організатори. На учасників чекають: резиденція Данила Апостола у Великих Сорочинцях, прекрасний палац його нащадків — декабристів Муравйових-Апостолів у Хомутці, територія Миргородської фортеці, де зараз розташовується курорт “Миргород”, старовинний Мгарський монастир, який є духовним джерелом Полтавського Хрестоводздвиженського монастиря. Крім того, шлях екскурсії не омине і таких відомих місць як Диканька (де була садиба Кочубеїв), Кибинці (де знаходився маєток Трощинських) і Піски (з оригінальною дерев’яною церквою).

Якщо в Диканьку чи Мгарський монастир їздить багато туристів, то, наприклад, в Піски або Хомутець раніше не пропонувалося жодної екскурсії для полтавців. На Полтавщині збереглися одиниці дерев’яних храмів. Але, ті, що вціліли, відрізняються красою і значними розмірами. Храм в селі Піски Лубенського району побудований в 1914 р. Він вражає своєю красою і справжністю. Храм однокупольний, зі стрункою триярусною дзвіницею. Всередині все справжнє, не перероблене, віком у 100 років. Коли в радянські часи намагалися зруйнувати дзвіницю, трос порвався і дзвіниця встояла. А в 1943-му взагалі сталося диво — в храм влучили два снаряда і… не розірвалися! Тож учасники першої поїздки за маршрутом “Слідами Гетьманської доби” на власні очі побачать цю унікальну церкву.

Іще одна пам’ятка, яку варто побачити — палац Муравйових-Апостолів під Миргородом. В радянські часи усі знали цих людей — трьох братів, які очолювали рух декабристів, але ніколи не згадували, що вони — нащадки українського гетьмана Данила Апостола. Будівник маєтку в Хомутці, Іван Муравйов-Апостол, був нащадком гетьмана по матері. Він працював на багатьох державних посадах, але із 1806 року відійшов від державних справ й перебрався у рідний Хомутець. Саме тоді й звели класицистичний палац та облаштували парк. Нині територія палацу перебуває у запустінні, хоча він є офіційною пам’яткою архітектури, а парк навколо — пам’яткою садово-паркового мистецтва. Доїхати сюди можна лише власним транспортом. Тому новий екскурсійний тур за маршрутом “Слідами Гетьманської доби” стане чудовою нагодою не лише побачити цю пам’ятку, а й дізнатися від професійного екскурсовода про її багате історичне минуле.

Нагадаємо, що проект “Мандруємо Полтавщиною” заснований туристичним клубом “InGreen” у березні 2014 року. Стартував він із мандрівки до гетьманської столиці — міста Гадяч. І, крім музеїв самого міста, учасники побачили зокрема: садибу Масюкових у селі Бобрик та унікальний мурований дев’ятикупольний храм у селі Плішивець.

Проект спрямовано на поглиблене дослідження історії Полтавської області та групове відвідування її важкодоступних маловідомих історичних пам’яток. За час існування проекту його учасники побачили: піраміди в Березовій Рудці та Комендантівці, садибу Котляревських в селі Вишняки, “Найдосконаліше селище країни” — Нові Санжари та ще багато містечок та сіл, до яких не прокладають свої маршрути “звичайні” екскурсійні групи. Ідейним натхненником проекту “Мандруємо Полтавщиною” є керівник туристичного клубу “InGreen” Ольга Влох:

– Концепція наших екскурсій завжди передбачала відвідування важкодоступних маловідомих куточків як України так і Полтавщини. Приємно, що деякі із наших маршрутів, які ми першими відкрили для полтавців, за останні роки набули значної популярності. На жаль, деякі маршрути ми не повторюємо, переважно через поганий стан доріг. Я із нетерпінням чекаю на новий маршрут, адже у Хомутці я була без екскурсовода, а от на деяких інших точках маршруту взагалі не була. А зараз у бажаючих буде чудова можливість побачити так багато пам’яток Полтавщини із професійним екскурсоводом. І коли, під час розробки маршруту, постало питання: “Чи варто звертати із хорошої дороги на ґрунтовку у село Вергуни, де знаходиться унікальний храм-пантеон Базилевських?”. То моя відповідь була однозначною — варто! Ми прагнемо відкрити найцікавіші місця у новому “маршруті-розвідці”.

Тож усіх бажаючих запрошують 18 серпня поїхати на нову авторську ексклюзивну екскурсію “Слідами Гетьманської доби” в рамках проекту “Мандруємо Полтавщиною” від туристичного клубу “InGreen”.

Запис на сайті http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/in034.

Марія Куцина
08:08 | 13 серпня 2018
1
Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Где можно приобрести билеты

11:21 | 13 Серпня 2018
Виктория
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: