Містян запрошують помандрувати старою Полтавою

4

Якою Полтава була на початку ХХ ст.? А що з тих часів збереглось донині? Як змінилося місто за цей час? Що ми втратили і продовжуємо втрачати? Цікаво? Запрошуємо з нами у мандрівку, щоб відчути дух старої, елегійної Полтави та побачити храми, які зникли у вирі ХХ ст.

Полтавців запрошують помандрувати старою Полтавою

Полтавців запрошують помандрувати старою Полтавою

За словами організаторів, в усі часи, в усіх країнах храми були найкращими, найвеличнішими спорудами. Вони є обличчям нації. Храми – це матеріальні знаки духовної сутності народу.
Ще на початку ХХ сторіччя у тодішній Полтаві існувало 13 православних храмів. Усі вони створювали неповторність, своєрідність нашого міста. Храми домінували у панорамах, були матеріальними міськими орієнтирами. Для них обирались найкращі, найвиразніші місця. До їх будівництва залучалися найдосвідченіші майстри.

Тоталітарний режим войовничого століття змів з обличчя Полтави храмові перлини мурованого козацького бароко і взірців дерев’яного народного зодчества. Не пожалів і консисторських храмів кінця ХІХ сторіччя.
Тепер їх не існує. Ці храми померли.
Проте, людська пам’ять, книги, фотографії, картини бережуть спогади про міські каплички і церковки, про кафедральний міський Собор і маленькі домові храми, про місця багатовікової молитви полтавських християн.

Ми покажемо вам ці перлини та розкажемо про їх творців.
Ви зможете ознайомитись з їх макетами, побачити у 3D-форматі, помилуватись на старих світлинах.
Проводить екскурсію Оксана Бєлявська, кандидат архітектури, дослідник архітектури Полтави, член ГО «Збережемо Полтаву».
Вартість – 80 грн.
Зареєструватись можна:
— за тел. +380665158785, +380974482886
— заповнити форму https://goo.gl/forms/wa1QARDjcZNRkeGc2.

23 марта 2019
22 марта 2019