Полтавців запрошують на захід, присвячений 310-річчю Великої Північної війни та Полтавської битви

27 червня о 12.00 в музеї історії Полтавської битви відбудеться тематичний захід, присвячений 310-річчю подій Великої Північної війни на Полтавщині та Полтавської битви. 

У рамках заходу презентуватимуть нові експозиційні доповнення, що дозволять відвідувачам якомога більше дізнатися про події Великої Північної війни та Полтавську битву. Також музей продовжує розширювати тему участі України у європейському воєнному конфлікті початку ХУІІІ століття.

Півроку тривала спільна робота музейників із Лабораторією історичного одягу (м. Київ) та її керівником Святославом Сичевським, одеським істориком одягу Сергієм Шаменковим. В експозиції другої зали «Українська держава до подій Великої Північної війни (1648-1700 рр.)» буде презентовано манекен сердюка — козака-піхотинця, представника професійного війська. Сердюки часто завдавали суттєвих проблем супротивнику, були вірним оплотом гетьманської влади. На 1709 рік в Україні діяли 5 сердюцьких полків. До роботи над створенням образу вояка долучився й полтавський художник Ігор Гречановський.

Не менш захоплюючим буде перегляд фільму «Полтавська битва», який створено в 3D форматі полтавським художником Олегом Лебединським. Уперше в історії автор візуалізував карти шведського Генерального Штабу, створені на основі досліджень військового топографа Карла Бенедикта протягом 1914-1918 рр.

Цього дня гості музею зможуть ознайомитися з оновленим картографічним матеріалом періоду Великої Північної війни та Полтавської битви та путівником «Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», переглянути виставку нумізматики із фондів музею.

О 16-й годині представники реконструкторського руху України прочитають у музеї лекцію «Козацьке військо другої половини ХУІІ — початку ХУІІІ століття» для військовослужбовців в/ч А3990.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Люблю все,що повязане з нашою історією.

2019-06-17
Елла
Відповіcти
0

Обов’язково підемо глянути, що там підготували.

2019-06-17
Тамара
Відповіcти
0

Захід вроді і нічого,а от добираться на цей захід складно. Того аби й про це подумали.

2019-06-17
Ганна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: