Полтавців запрошують на виставку абстрактного живопису

0

12 листопада у полтавській Галереї актуального мистецтва “Арт-місія” урочисто відкрили виставку абстрактного живопису “Рондо”. Її приурочили до 130-ї річниці з дня народження відомої художниці, нашої землячки Соні Делоне.

IMG_0405

Відвідувачі виставки можуть побачити полотна відомих полтавських художників, членів Національної спілки художників України Руслани Анічиної, Григорія Волкова, Анатолія Лавренка та Галини Рідної.

Коли говорять емоції, розум спить. Сучасний світ, у якому ми живемо, перевантажений інформацією. Саме абстрактний живопис дає можливість відпочити, поринути у світ емоцій. Переконана, що роботи зустрінуть свого глядача, – розповіла Руслана Анічина.

Мистецький західприурочений Соні Делоне (Сарі Штерн, або Соні Делоне-Терк) – художниці, дизайнеру. Вона – одна із найколоритніших представниць стилю арт-деко, кавалер Ордену Почесного Легіону, перша жінкою, яка представила свої роботи у Луврі. Соня народилася на Полтавщині у місті Градизьк, але більшу частину свого життя художниця провела у Парижі.

Полтавські митці вирішили привернути увагу до творчості землячки. Для цього вони представили свої абстракті полотна, які за стилем подібні до робіт Соні Делоне. Більшість картин створені спеціально для цієї події й раніше ніде не експонувалися.

Полтавський глядач уже звикає до подібних виставок. Абстрактне мистецтво – це особлива мова. Її треба вміти читати, – додав Григорій Волков.

Анатолій Лавренко для своїх робіт художник спеціально замовляв фарби у Санкт-Петербурзі.

Це – стиль арт-деко. Він повинен привертати увагу, а не бути сірим. Він не має гармонії. Перед нами стоїть завдання – передати емоції. Рондо – це рух по колу. Ідея виставки виникла не спонтанно, адже по архітектурі Полтава – це рондо: у центрі міста круг (Копрусний сад), Південний вокзал – коло, Київський вокзал – коло, – повідомив Анатолій Лавренко.

Виставка “Рондо” триватиме до 7 грудня.

Юлія Злепко

20 липня 2018
19 липня 2018