Полтавців запрошують на прибирання Прирічкового парку

0

12 травня у Полтаві відбудеться Весняне прибирання. Головною локацією для розчищення є Прирічковий парк на Леваді. Проте, полтавців заохочують організовуватись для прибирання інших територій у місті (парків, скверів, бульварів, дворів).

Полтавців запрошують на прибирання міста

Полтавців запрошують на прибирання міста

Збір для прибирання Прирічкового парку: 10:00 біля тенісних кортів.

— Подібні прибирання проводяться у Прирічковому парку періодично ось уже кілька років підряд. Територія цієї зеленої зони — більше 20 га, все за раз прибрати просто фізично неможливо, ні комунальним службам, ні волонтерам під час суботників. Цього року після зими там знову купи сміття, а сезон відпочинку на природі вже фактично розпочався. Гидко бувати там, де брудно і засмічено, і відпочивати в такій атмосфері просто неприємно, тому і вирішили організувати таку толоку. Хочемо зібрати мешканців Левади, Подолу і всієї Полтави, щоб разом розчистити якусь частину парку від сміття. Люди самі для себе зроблять цю зелену зону більш приємною для відпочинку і прогулянок на природі. — говорить Ірина Садовнікова, співорганізатор акції.

Сміття, зібране у парку, будуть сортувати. Те, що ще можна переробити і не вивозити на Макухівське сміттєзвалище для захоронення, відвезуть у пункти прийому вторинної сировини. Інше сміття заберуть комунальники.

Одна з організаторів акції Юлія Городчаніна зазначила, що акція проводиться вже 3 рік поспіль:

— Зазвичай це робимо в рамках Всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою», але цього року акцію буде аж у вересні (15 вересня World Cleanup Day), а залишити без уваги й зі сміттям парк аж до осені не правильно. Тим паче, що також організовуємо прибирання для того, щоб показати потенціал парку, яким він може бути й наскільки він важливий для громади.

Вона також додала, що кожного року екологічна свідомість мешканців міста зростає.

— Значно більше полтавців долучаються до екологічних ініціатив. І навіть в самому парку, коли ми робили обхід, щоб оцінити об’єм робіт на суботу, то для себе відмітили, що в парку є сміття, але його значно менше, ніж минулі роки.

Подія на Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/1207479476021035/

Організатори просять взяти із собою рукавички, великі пакети для сміття (на 60-120 л) та (за можливості) інструмент для розчищення від підліску та повалених дерев (тример, великі секатори, ручні, бензо- чи електропилки).

Акція є громадською ініціативою. Організатор: ініціативна група зі збереження Прирічкового парку.

23 марта 2019
22 марта 2019
21 марта 2019