Полтавців запрошують на перегляд вистави за мотивами драматичної поеми Лесі Українки

Полтава стане першим українським містом після столиці, яке побачить виставу «На полі крові».

Полтавців запрошують на перегляд вистави за мотивами драматичної поеми Лесі Українки

Полтавців запрошують на перегляд вистави за мотивами драматичної поеми Лесі Українки

Драматичний етюд «На полі крові» Леся Українка, що була атеїсткою, написала в 1909 році. ЇЇ інтерпретація легенди про Христа та його апостолів як про людську громаду суперечила церковним догматам.

Недарма цензура побачила реальну небезпеку в творі Лесі Українки «На полі крові» хоча б у тому, що вчителю своєму приписує Іуда егоїзм, на підставі чого винесла спеціальну ухвалу про заброну. За публікацію «На полі крові» грудневий номер 1909 року «Літературно-наукового вісника» був вилучений, а номінальний редактор притягнутий до судової відповідальності.

– Треба зазначити, що до кожного свого твору Леся Українка підходила з глибинною філософською увагою і пропонована полтавському глядачеві п’єса не є винятком. Тут, як і в решті своїх творів, письменниця не намагається «сподобатись», вона провокує, оголює проблему, примушує переоцінити власні вчинки та і в цілому, життя, – говорять автори вистави.

Леся Українка була енциклопедично освіче­ною людиною, мала матеріалістичний світо­гляд, її літературна спадщина свідчить про гли­боке розуміння письменницею законів розвит­ку природи і суспільства. Усе це стало теоре­тичною основою атеїстичних поглядів письмен­ниці.

Молодий колектив столичного театру «Гайдамаки ХХІ ст.» взявся за роботу над поемою «На полі крові» саме за мотивом можна дізнатися – ким же насправді був Іуда.

Коли: 7 грудня, 16.00

Де: приміщення Полтавського академічного обласного театру ляльок (вул. Пушкіна 32).

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: