Полтавців запрошують на екскурсію «У гості до Святого Миколая. Мистецькі мандри з присмаком таємниці»

4

19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая. Він – один із найшанованіших святих церкви – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників.

Багато церков названі в ім’я Божого угодника. Одна із найвідоміших на Україні – Свято-Миколаївська церква у Диканьці. За легендами, церкву побудували на місці знайденої на пні ікони святителя Миколая. Серед багатолюдного потоку прочан, які молилися біля ікони, була й матір майбутнього генія Миколи Гоголя – Марія Гоголь-Яновська. Як свідчить легенда, її щира молитва саме перед образом святителя Миколая подарувала їй сина, якого вона нарекла Миколою.

На щастя, ікона, знайдена монахами у далекому XVII століття, продовжує жити й сьогодні.

З 19 грудня по 1 квітня її виставляють у залі декоративного мистецтва Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка.

Художній музей імені М. Ярошенка запрошує вас на авторську екскурсію «У гості до Святого Миколая. Мистецькі мандри з присмаком таємниці». Мандруючи з нами, ви дізнаєтеся не тільки історію знаменитої ікони, а й таємниці іконографії, зорієнтуєтесь у визначенні зображень основних персонажів та подій біблійної історії ікон, які є в експозиції музею. А ще на вас чекає неймовірна віртуальна подорож засніженими вулицями міст і сіл, участь у святошних ворожіннях, яку пропонують нам полотна найкращих художників. І звичайно, багато цікавих історій, пов’язаних із різдвяно-новорічними святами.

У музеї чекають на вас 23 грудня об 11 годині.

Вартість екскурсії – 60/50 грн. (дорослий/дитячий).
Деталі екскурсії та реєстрація за телефонами 0503056049, 0972819598, Наталія.

16 февраля 2019
15 февраля 2019