Полтавців закликають не залишатися байдужими до безпритульних тварин

7

Громадська організація «Барбоскіни», яка займається порятунком безпритульних собак міста Полтави, розмістила на сайті Полтавської міської ради петицію «За скорочення чисельності безпритульних тварин у Полтаві».

KlUHxNJhwCw

У тексті петиції мова йдеться про вакцинацію та стерилізацію безпритульних тварин з метою контролю їх кількості та усунення небезпеки на вулицях міста.
Ми поспілкувалися щодо наявної проблеми безхатніх тварин на вулицях нашого міста з представницею ГО «Барбоскіни» Марією Дубенською.

Ю. З.: Чому ваша організація вирішила розмістити петицію «За скорочення чисельності безпритульних тварин у Полтаві»?

М.Д.: Ми хочемо привернути увагу людей до загальної проблеми міста – безхатні тварини. Ми знаємо як вирішити проблему кількості безпритульних тварин у нашому місті гуманними методами, ґрунтуючись на реальних, дієвих прикладах міст Європи, але для досягнення мети нам потрібна підтримка і зацікавленість уряду.

IxZoJnHNSOY

Ю. З.: Чому для досягненя цієї мети ви обрали саме стерилізацію?

М.Д.: Ми вважаємо, що  це єдиний гуманний спосіб скорочення чисельності собак. Якщо користуватися переданим у спадок від Радянського Союзу методом “вбивства”, проблема не вирішиться. На місце загиблих тварин прийде нова зграя і призведе нове потомство. Цькування, побиття, знущання над тваринами повертає нас на рівень первісного ладу, безкарність і байдужість з боку держави призводити до дегенерації як підростаючого покоління, так і самого суспільства. Стерилізація разом з ідентифікацією як бездомних, так і домашніх (що не представляють цінності в плані породи) – об’єктивний спосіб вирішення проблеми.

Ю.З.: Що ще важливо зробити для вирішення цієї проблеми?

М.Д.: Справді є ряд заходів, які потрібно втілювати:

– Виховання гуманного ставлення у людей до тварин. Особливо серед школярів і студентів, залучення їх до волонтерського руху.

– Ідентифікація безхатніх собак;

– Реєстрація домашніх тварин;

– Створення єдиної бази даних тварин міста Полтава;

– Розробка правил утримання тварин;

– Притягнення до відповідальності за жорстоке поводження з тваринами;

– Реструктуризація та модернізація міської служби відлову та перетримки тварин;

– Фінансування пільгової системи ветеринарного обслуговування бездомних тварин і тварин, які належать неплатоспроможним людям (пенсіонери, інваліди і т.д.);

– Будівництво притулку та координація його роботи разом із зоозахисними організаціями м. Полтави.

– Залучення уваги з боку ЗМІ, реклама, пропаганда моди на безпородних тварин тощо.

yW_z3YWYhik

Ю.З.: Що відбудеться за умови, якщо влада почує і реалізує всі завдання, які описані у петиції?

М.Д.: Розробка поетапної програми впровадження всіх пунктів петиції. Контроль фінансування і термінів виконання намічених пунктів з боку зоозахисних організацій. Розробка розподілу повноважень між волонтерами і відповідальними структурами міста за виконання етапів програми.

ZyigGPDwE9s

Ю.З.: Що може зробити кожен громадянин для поліпшення умов життя безпритульних тварин?

М.Д.: Проблема бездомних тварин –  проблема кожного. «Ми відповідаємо за тих, кого приручили» і повинні розуміти, що у цьому напрям, як і у всіх інших сферах, потрібно почати з себе. Необов’язково записуватися до лав волонтерів і збирати всіх тварин в окрузі, можна почати зі стерилізації своїх кішки і собаки, придбання адресного жетона для них, шанобливо ставиться до сусідів і не спускати з повідка свою собаку. Не так складно купити сосиску бездомному псові, не пройти повз збитої собаки, пояснити дітям у дворі, чому «погано» тягати кошеня за хвіст, зібрати декілька пакетів круп і м’ясного і віднести маленьким у пункти перетримки нашого міста. Варто, нарешті, почати помічати сумні очі на рівні ваших ніг з посмішкою на обличчі, а не стусаном під бік.

Розмовляла Юлія Злепко

Фото надані ГО “Барбоскіни”

15 липня 2018
14 липня 2018