Полтавців рятуватимуть від інфаркту, відкриваючи артерію

1

З Полтавщини розпочали цикл робочих поїздок фахівці МОЗ України на чолі з провідним науковим співробітником «Інституту кардіології імені акад. М.Д. Стражеска», д.м.н., професором, головним позаштатним спеціалістом МОЗ України зі спеціальності «Кардіологія» Максимом Соколовим, повідомляє прес-центр Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Screenshot_46

У робочій зустрічі, яка пройшла в Полтаві, взяли участь лікарі-кардіологи, терапевти, лікарі загальної практики-сімейної медицини, екстреної медичної допомоги та інші фахівці.

У ході здійснення освітньої програми «Регіональна реперфузійна мережа – національний стандарт лікування гострого інфаркту міокарда», спеціалісти МОЗ України навчали кардіологів та сімейних лікарів Полтавщини новим ефективним методам допомоги хворим на інфаркт міокарда.
Такі тренінги є актуальними для медиків, адже на серцево-судинні захворювання припадає дві третини смертей в Україні. Одна з найпоширеніших причин – інфаркт міокарда.

Фахівці знають як вирішити цю проблему. Нова методика лікування з механічним відкриттям артерії за допомогою стента (реперфузійна терапія) довела свою ефективність.
Професора Максим Соколов повідомив, що реперфузія – це відновлення кровотоку по судинам серця. Ця система передбачає чергування 24 години, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік. Змінивши підходи в лікуванні, кількість смертей від цієї недуги можна скоротити вдвічі.
У рамках впровадження програми у Потаві з’явилися біл-борди: «Пече у грудях – дій негайно!». Завдяки впровадженню регіональної реперфузійної мережі у хворих з’явився шанс уникнути інвалідності та смерті.
За рік роботи відділення інтервенційної радіології в обласній клінічній лікарні меддопомогу надали 39 пацієнтам з інфарктом міокарду.

Юлія Злепко

 

Коментувати

1 Коментар
Марина
• 16:49 | 23 лютого 2016

Я честно говоря слабо представляю как это будет выглядеть – механическое открытие артерии, но вообще молодцы, что наука на стоит на месте

Відповіcти
19 березня 2018