Полтавці жертвують лікарням мільйони гривень

Трибуна
2018-11-21
6

Інститут аналітики та адвокації дослідив джерела фінансування 76% лікарень, які розташовані у м. Полтава.

Полтавці жертвують лікарням мільйони гривень

Полтавці жертвують лікарням мільйони гривень

У липні 2017 року Міністерство охорони здоров’я України видало Наказ №848 від 25.07.2017 року «Про здійснення заходів з контролю за надходженням і використанням благодійних пожертв у закладах охорони здоров’я», який має врегулювати питання прозорого благодійництва у медицині. Документ набув чинності з початком 2018 року. Медичні заклади мають оприлюднювати інформацію про співпрацю із благодійними організаціями.

ГО «Інститут аналітики та адвокації» провів моніторинг такого звітування за перший квартал 2018 року. Серед 34 обласних, міських та районних лікарень, які знаходяться у Полтаві, дослідження охопило 26 закладів охорони здоров’я.

— Під час дослідження з’ясували, що 67% міських лікарень звітують про отримані благодійні пожертви на власних веб-сайтах. Серед обласних закладів оприлюднюють інформацію 38% лікарень. Частина з тих, що не звітують, не мають власного веб-сайту. Тоді пацієнти можуть ознайомитись зі звітними даними на території закладу, — пояснив Дмитро Пономарьов, аналітик ІАА.

Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер і 1-а міська клінічна лікарня взагалі не звітували про рух благодійних коштів у І кварталі 2018 року.

Картинка 2. Звіт

За перший квартал 2018 року полтавські лікарні отримали благодійну допомогу на загальну суму 8,2 млн грн. Ця цифра включає як пожертви від благодійних організацій, так і кошти фізичних та юридичних осіб. Найбільший обсяг допомоги з-поміж лікарень, що потрапили до кола дослідження, припадає на Полтавську обласну клінічну лікарню ім. М.В. Скліфосовського.

У ході дослідження аналітики розробили пропозиції, щоб спростити доступ громадян до інформації про благодійництво:

  1. створити офіційний веб-сайт Управління охорони здоров’я виконавчого комітету Полтавської міської ради
  2. відкрити на сайтах обласного Департаменту охорони здоров’я та міського Управління охорони здоров’я рубрику “Благодійні надходження”, де лікарні розміщуватимуть звітність про благодійні надходження
  3. створити офіційні сайти семи лікарням, у яких вони відсутні.

Детальніше про результати дослідження читайте у аналітичному звіті.

Довідково: Публікація видана в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Желтые корешки – это деньги в карман коррупционеру!

2018-11-21
Справедливость
Відповіcти
0

Не больницам, а главным врачам!

2018-11-21
Ида
Відповіcти
0

Я, до речі, спочатку прочитав – Полтавці жертвують ЛІКАРЯМ мільйони гивень😂. І мене це не здивувало.

2018-11-21
Том
0

Слово ЖЕРТВУЮТЬ аж ріже слух. Але ж для пересічних громадян це добровільно-примусові внески. Благодійна допомога – це добре, якщо від меценатів та заможних фізичних осіб.

2018-11-21
Тимофій Жук
Відповіcти
0

Та зрозуміло чому найбільший обсяг допомоги припадає на обласну лікарню , люди з сіл та райцентрів поприїжджають, вони ж багаті, от і вносять добровільно внески,бо ніколи з’ясовувати що до чого, адже поспішають на автобуси.

2018-11-21
Анатолій
Відповіcти
0

Сюди входе допомога з жовтих бланків, як ми називаємов народі ” корєшків”, що сплачуємо добровільно в лікарнях та поліклінніках?

2018-11-21
Тамара
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: