Полтавці повинні перейняти досвід грузинських реформ

0

16 лютого в прес-центрі ОКІА «Новини Полтавщини» депутат Полтавської обласної ради, голова Полтавської обласної організації партії УКРОП Сергій Соловей провів прес-конференцію «Досвід грузинських реформ для сучасної України».

Сергій Соловей з іншими депутатами від партії УКРОП відвідали Тбілісі на запрошення посла Грузії в Україні Міхеїла Уклеби. Метою їхнього візиту був обмін досвідом щодо впровадження реформ в Грузії.

Q0DqOvnPaZ8

– У Грузії абсолютно відсутня корупція. Звісно ж, так було не завжди і треба було провести велику роботу задля її викорінення, але я можу точно сказати, що зараз корупції там взагалі немає. Одним із методів її подолання стало покарання корупціонерів. При чому, більшою мірою карали тих, хто давав хабарі, а не брав, – говорить депутат облради.

За словами доповідача, одним із найбільших переваг держави є добросовісна робота поліції. Як свідчать дані опитування, 86% громадян Грузії повністю довіряють правоохоронцям. Грузинський поліцейський, який щойно зайняв цю посаду, отримує зарплатню у розмірі 700 доларів, а якщо стаж його робити перевищує один рік і за цей час поліцейський не порушив ніякі закони, то 1000 доларів.

– Поліція у Грузії дуже привітна. Коли я підійшов до одного з поліцейських, щоб запитати, як мені проїхати до потрібного пункту, він так ввічливо відповів, наче цілий день чекав, щоб дати відповідь на моє запитання, – коментує пан Сергій.

Також депутат зазначив, що в державі є ще одна значна перевага – швидкість виконання деяких важливих та необхідних для кожного громадянина речей. Наприклад, якщо вам захочеться одружитися чи розірвати шлюб, вам не треба завчасно ставати у чергу за місяць, а то і більше – ви просто приходите з паспортом до відповідної установи і максимум за півгодини ви вже матимете відповідний штамп у паспорті. Виготовлення власне ж паспорта робиться за півгодини, а отримання земельної ділянки з оформленням усіх необхідних документів – за 7 хвилин.

Коли ж полтавець повідомив мешканцям Грузії про розміри середньої зарплати у нашій країні, то грузини не повірили йому і зауважили, що за такі кошти прожити нереально.

Наталя Гостило

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018