Полтавці переглянули фільм-виставу “Гамлет” від National Theatre Live

0

У рамках фестивалю “Британський театр у кіно” 13 квітня в кінотеатрі  “Wizoria” (РК “Колос”) полтавці мали ексклюзивну можливість переглянути мовою оригіналу з українськими субтитрами (в перекладі Леоніда Гребінки) фільм-виставу “Гамлет: Камбербетч” (2015) від National Theatre Live. Цією можливістю скористався 41 глядач (з 276 можливих).

За сприяння Британської Ради в Україні та арт-об’єднання CoolConnections фестиваль стартував у містах: Дніпро, Київ, Луцьк, Львів, Полтава, Харків, Херсон та Чернігів. У програмі “Британського театру в кіно”  покази найкращих британських театрів на великих українських екранах. National Theatre Live є реальною можливістю для пересічного глядача з будь-якого куточка планети переглядати театральні постановки, зіграні професійними акторами на сцені Королівського національного театру Великобританії. Починаючи з 2009 року, трансляції відбуваються вже на більше ніж 2 000 кіноекранах близько 50 країн світу.

У відеоверсії вистави “Гамлет” за мотивами однойменної трагедії (між 1599-1601) Вільяма Шекспіра та сучасної режисури Ліндсі Тернер головну роль виконує британський актор Бенедикт  Камбербетч.

У компанії двох ящиків і патефона, під переливи “Nature boy” Нета Кінга Коула тужить Гамлет (Бенедикт Камбербетч) по померлому королю-батькові.

Режисерка Ліндсі Тернер, лауреат премії імені Лоуренса Олів’є (2013) року за постановку вистави “Кимерика” за однойменною п’єсою Люсі Кірквуд, по-новому інтерпретує й шекспірівського “Гамлета”.

Дія “Гамлета” не перенесена в якусь конкретну іншу епоху. П’єса наповнена різнорідними прикметами цілого сторіччя з другої половини XIX століття до другої половини XX.

В інтерв’ю, яке є відеовступом до фільму-вистави, Камбербетч зазначив, що роль Гамлета для нього  –  унікальна можливість залучити нову аудиторію і зробити Шекспіра актуальним, як був того часу – 400 років тому. Нещодавнє батьківство, вважає актор, допомогло сприйняти та втілити Гамлета, його стосунки з батьком по-новому.

В 2016 році Бенедикт Камбербетч за роль Гамлета отримав нагороду “WhatsOnStage”.

Враженнями від цієї версії “Гамлета” поділилася Катерина, школярка, захоплюється англійською мовою та літературою:

– Я – в захваті. Особливо від Бенедикта Камбербетча. Театр – це єдиний дубль, без права на помилку. Енергетика фільму-вистави надзвичайна.

Тетяна Сушко, студентка “Школи сучасної журналістики”

20 вересня 2018