Полтавську медичну академію охоронятимуть за 2,7 млн гривень

У січні Українська медична стоматологічна академія провела відкриті торги на придбання послуг з охорони приміщень. Строк дії надання послуг – з березня по грудень 2019 року.

У торгах взяло участь три учасники:

ПП «Явір-2000»

ТОВ «Антарес-3000»

ТОВ «Компанія захист 2007»

Перший учасник (ПП «Явір-2000») запропонував найнижчу ціну – 2 386 986 гривень. Дослідивши тендерну документацію підприємства, замовник прийняв рішення відмовити учаснику.

Причин для відмови – декілька. Серед них:

Нерозбірливий почерк в медичних довідках та прострочений сертифікат одного з охоронців.

Одна з причин выдмови ПП «Явір-2000»)

Одна з причин відмови ПП «Явір-2000»

Наступною причиною відмови є перевищення пенсійного віку охоронців. Замовник зазначив, що чоловіки віком 61 та 62 роки йому не підходять. Хоча від 1 січня 2019 року на пенсію у віці 60 років можуть піти лише ті, хто має 26 років стажу. Іншим необхідно працювати до 65 років.

Причина відмови через перевищення пенсійного віку

Причина відмови через перевищення пенсійного віку

Також під час перевірки тендерної документації спеціалісти виявили дискримінаційну вимогу щодо надання аналогічних договорів.

3.1. Копії аналогічних договорів (не менше одного), які підтверджує досвід надання послуг з охорони підприємств, установ чи організацій комунальної чи державної форми власності (не менше 2 постів).

– Так, дійсно, замовник використав дискримінаційну вимогу про надання аналогічних договорів тільки з державними та комунальними установами. Але, оскільки торги вже відбулися, пізно вимагати зміну формулювання цієї вимоги. Тим паче жоден з учасників не оскаржував цю вимогу. Можна зробити висновок, що на ринку охоронних послуг серед ВНЗ діє обмежена кількість учасників. І для них така вимога не є дискримінаційною, — говорить Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти». – При цьому вік охоронців 61-62 роки не є законною причиною для відхилення. Ймовірно, що замовник не орієнтується, який зараз пенсійний вік. Адже з 1 січня 2019 року на пенсію у віці 60 років можуть піти лише ті, хто має 26 років стажу. Для інших пенсійний вік – це 65 років. Щодо інших причин відхилення, то через нечитабельність медичних довідок та прострочений сертифікат одного з охоронців пропозицію учасника відхилили правомірно.

ТОВ «Компанія захист 2007» має лише три участі в закупівлях. За цей час прямих договорів (звітів) у них також не було. Лише участь і жодної перемоги. Такий факт відноситься до ризик-індикаторів у закупівлях, коли один із учасників постійно програє торги.

За результатами закупівлі навчальний заклад підписав договір з полтавським підприємством ТОВ «Антарес-3000». Цей підряд буде найдорожчим серед інших перемог цього підрядника – 2 797 776 гривень.

За тендерною документацією, в УМСА працюватиме 24 охоронці. На деяких постах їх буде одразу три:

Документація по охороні УМСА

Документація по охороні УМСА

Отже, за 10 місяців охорони ТОВ «Антарес-300» отримає 2,7 млн гривень.

Зазначимо, що це підприємство охороняє УМСА вже третій рік поспіль (ґрунтуючись на закупівлях, проведених на сервісі Рrozorro). Минулого року річні послуги компанії з охорони обійшлися академії  у 2 036 119 гривень.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

А батьки студентів все оплатять. Все піде а загальний кошторис. Там ще не мішало і штатний розклад академії подивитись. Гарно, як керують одні, а платять другі.

2019-02-27
Старий
Відповіcти
0

Знов закупівлі і знов усе якось не виглядає чисто і прозоро. Готуються до торгів і не перевіряють документацію, чи воно так задумано.

2019-02-24
Ден
Відповіcти
0

Три роки поспіль охороняє і знов? Срвпадєніє? не думаю(

2019-02-24
Дрозд
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: