Полтавським в’язням не вистачає житлової площі

На сайті Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини оприлюднили інформацію стосовно візиту моніторингової групи до Полтавської установи виконання покарань №23. Вони вивчили умови тримання в’язнів.

Screenshot_15

Фото: ombudsman.gov.ua

У ході моніторингу комісія виявила, що чимало камер не використовують через неналежний стан, приміщення потребують капітального ремонту. Окрім того, були помічені випадки порушення національних та європейських стандартів, стосовно норми житлової площі для ув’язнених.

«Так, у камері загальною площею 12,5 м2 на кожного ув’язненого припадало лише по 2 м2, при встановленій національним законодавством мінімальній нормі 2,5 м2. Порушення норм житлової площі мали місце і стосовно осіб, засуджених до довічного позбавлення волі. При цьому, в камерах установи недостатньо природнього та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою. Належні умови тримання створені лише для засуджених, які залишені в установі для робіт з господарського обслуговування, неповнолітніх та жінок.

Screenshot_16

Фото: ombudsman.gov.ua

Водночас моніторами встановлено, що всупереч вимогам законодавства адміністрацією установи не фіксується точний час перебування осіб у збірному відділенні після прибуття до установи, який повинен становити не більше двох годин. Як наслідок, під час спілкування ув’язнені скаржилися на тривалий час перебування у зазначеному відділенні (в окремих випадках – до 7 годин). У самих камерах збірного відділення відсутні вікна та доступ до свіжого повітря.

Screenshot_17

Фото: ombudsman.gov.ua

На час візиту денна температура повітря в карцерах установи, в яких трималися ув’язнені без верхнього одягу та відповідного взуття, становила лише 15º С», – йдеться у повідомленні.

У ході перевірки виявилося, що в установі не ведеться облік осіб, які потребують замісної підтримувальної терапії.

Також виявилося, що засуджені до довічного ув’язнення отримують стаціонарне лікування. Це пояснюється відсутністю відповідної камери-палати.

Screenshot_18

Фото: ombudsman.gov.ua

Моніторингова група відзначила, що наразі умови перебування осіб у вказаній установі потребують поліпшення та приведення до існуючих національних стандартів.

Юлія Злепко

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

А та моніторингова група в гуртожитках бувала? Особливо в тих, де живуть сім’ї з дітьми

2016-02-25
Валентина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: