Полтавським студентам нагадали про Голодомор, Майдан та війну

0

26 листопаду у ПНПУ ім. В. Г. Короленка колектив Полтавської обласної філармонії представив студентам та викладачам вишу концерт-есе «Невигадана історія… Голодомор. Майдан. Війна».

Автор ідеї та режисер постановки Кравченко Світлана Валентинівна, яка є художнім керівником Полтавської філармонії, розповіла, що Голодомор безпосередньо торкнувся і її родини.

Голодомор приніс біду і у мою родину. Брат і батько моєї бабусі Ганни померли від голоду у Вінницькій області, тому я знаю, що це таке, – говорить Світлана.

IMG_6330

Під час концерту глядачі мали змогу поринути в історію, згадати як починався Голодомор та переглянути на екрані свідчення очевидців. Також можна було послухати вірші та пісні, переглянути відео про Голодомор, події на Майдані, Героїв Небесної Сотні, та сучасну війну на Сході.

Найбільше мене вразило відео, де показано наших, убитих в аеропорту, кіборгів. Я довго думала чи брати, включати ці страшні кадри у програму, але врешті вирішила, що люди повинні їх бачити, чути. Ми маємо розуміти, що війна залишається війною, не зважаючи на те яка вона – визвольна чи гібридна. У будь-якому разі війна – це біда, лихо, сльози, вбиті сини, брати, кохані, батьки. Тому найбільше своїм виступом ми хотіли показати, що ми ні в якому разі не маємо допустити повторення геноциду, –  розповідає режисер постановки.

По завершенню дійства пролунав Гімн України, після чого усі присутні вшанували пам’ять загиблих українців хвилиною мовчання.

Наталя Гостило

14 липня 2018
13 липня 2018