Полтавським школярам розповідали про ВІЛ-інфекцію та безпечну статеву поведінку

1

До Всесвітнього Дня солідарності із ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД фахівці благодійної організації «Світло надії» завітали у Полтавську гімназію №33. Під час зустрічі із старшокласниками вони розповіли учням про шляхи передачі ВІЛ-інфекції, а також про те, що потрібно робити аби не стати жертвою цього захворювання.

IMG_5817-min

Майбутні випускники дізналися, що люди віком від 17 до 25 років є найбільш уразливою до ВІЛ групою. Найбільш розповсюджений шлях передачі інфекції, на сьогодні, – статевий. Тому тренер профілактичних програм та керівник напряму адвокації БО «Світло надії» Сергій Жук особливу увагу приділив обговоренню питань безпечної поведінки  та уникненню ризиків ВІЛ-інфікування.

«Незахищені сексуальні стосунки – перша і головна небезпека, що перетворила ВІЛ/СНІД на епідемію. Крім того  зоною найвищого ризику є використання нестерильного медичного інструментарію, приладдя для татуювання, пірсингу та манікюру. Менше шансів інфікуватися під час так званого «французького поцілунку». Але якщо один з партнерів не має проблем   в області ротової порожнини і в нього здорові ясна та зуби і не пошкоджена слизова оболонка, то це цілком безпечно» – розповідав Сергій Жук.

Учні дізналися, що хоча ВІЛ/СНІД часто має летальний фінал для інфікованої людини, існують ліки які дозволяють організму людини боротися з вірусом і жити при цьому повноцінним життям. Своєчасне виявлення вірусу у організмі, постановка на облік та лікування антиретровірусною терапією (АРТ)  – поки що єдиний порятунок від цього недугу.

За статистикою, презентованою експертом 1280 полтавців  зараз живе з ВІЛ.  600 із них – вживають АРТ. По області цифри знано більші:  маємо 3700  інфікованих, з них приймають терапію –  2000 осіб.

В Україні ВІЛ-інфікованих близько 148 тисяч осіб. У світі їх аж 80 мільйонів.

На думку учнів гімназії, подібні заходи важливо організовувати у стінах полтавських шкіл. Вони дізнаються чимало нової інформації про ВІЛ/СНІД, яка нагадує їм, що елементарні правила безпечної поведінки можуть зберегти здоров’я і врятувати життя тисячам співгромадян нашої країни.

«Подібні інтерактивні співбесіди  –  цікаві та пізнавальні. Я не вперше відвідую такий захід, і щоразу відкриваю для себе нові знання, цифри та факти», – розповідає Валерія Петренко, учениця гімназії №33

Не стоять осторонь  цих гострих питань і шкільні активісти. Представники учнівського самоврядування розповідають, що кожного року готують тематичні плакати, аби ще раз нагадати однокласникам та вчителям про ВІЛ/СНІД та безпечну поведінку.

«Наше самоврядування опікується такою проблематикою. Ці питання ми активно обговорювали на  зборах школи лідерів. І до 1 грудня ми розмістимо у шкільних коридорах кольорові плакати. Це такий собі елемент профілактики. Стосовно лекції, то скажу, що мені особисто було цікаво слухати розповідь Сергія Віталійовича. Я пам’ятаю, що це не перший такий захід від «Світла надії» у нашій школі. Хотілося, щоби старшокласники і далі мали можливість відвідувати такі зустрічі і не забувати про цю небезпечну хворобу», – вважає Оля Петровська, представник шкільного самоврядування у навчальному закладі.

Вчителі школи у рамках навчальної програми з таких предметів як «Біологія» та «Основи здоров’я» доносять школярам подібну профілактичну інформацію. Крім того, на додаткових факультативних заняттях відбуваються тренінги із профілактики соціально-небезпечних захворювань – ВІЛ-інфекції, гепатиту С, туберкульозу.

Така співпраця закладів освіти, громадських організацій та шкільного самоврядування згодом може стати визначальним фактором, який знизить рівень розповсюдження інфекцій у молодіжному середовищі.

Роман Грицун

17 липня 2018
16 липня 2018