Полтавським пам’яткам архітектури повернуть статус національних

Про це повідомили представники делегації з Полтави, які 27 червня зустрілися із заступником Міністра культури Тамарою Мазур.

Тамара Мазур (праворуч) Юрій Бублик та Ірина Особік (ліворуч)

Тамара Мазур (праворуч) Юрій Бублик та Ірина Особік (ліворуч)

Приводом для зустрічі стала резонансна подія, яка мала місце минулого тижня. Мінкульт своїми наказами змінило статус таких пам’яток як Краєзнавчий музей, Кадетський корпус та будівлю колишнього Дворянського зібрання (кінотеатр ім. Котляревського) з національного на місцевий. Подія обурила громадськість.

За роз’ясненнями до Міністерства культури звернулися архітекторка Ірина Особік, активіст Віктор Трофименко та нардеп Юрій Бублик.

– Повернути пам’яткам статус національного значення вдалося завдяки суспільному резонансу, який виник навколо цього питання. Оскільки це питання вийшло в публічну площину. Нам показали Наказ Міністерства кульутри України, яка зараз знаходиться на візуванні (погодженні – ред.). У додатку до Наказу вказані пам’ятки, яким ми опікуємося, а саме будівля дворянського зібрання, Кадетський корпус і будівля Краєзнавчого музею. Вони внесені в реєстр як пам’ятки архітектури національного значення, не культури, не історії, а саме як об’єкти охорони пам’ятки архітектури національного значення. Тож, найближчим часом цей Наказ буде завізовано Прем’єр-міністром. Зазвичай такі питання вирішують від 10 до 30 робочих днів, але у зв’язку із сильним публічним розголосом питання цей Наказ Міністерства культури України буде завізовано набагато швидше. – розповідає Ірина Особік

Наказ Міністерства культури України

Наказ Міністерства культури України

Додаток до наказу Міністерства культури України

Додаток до наказу Міністерства культури України

Також вона зазначила, що у Міністерстві не дали чіткої відповіді на питання, як так сталося, що зазначені пам’ятки набули статусу місцевого значення. Пояснили, що ніби-то так і має бути, але пані Ірина говорить, що це правовий нонсенс і пам’ятки не можуть бути занесені одночасно до двох реєстрів одним Наказом.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Треба подякувати людям, які поїхали до Києва вирішувати проблеми нашого міста

2017-06-27
Марина
Відповіcти
0

Нужно брать ситуацию под контроль! Не стоит верить заявлениям чиновников

2017-06-27
Алекс
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: