Полтавським добровольцям почали виписувати посвідчення учасників антитерористичної операції

Тепер бійці добровольчих об’єднань – мешканці Полтавщини – матимуть ті ж права на гарантовані обласним бюджетом пільги, що і їх побратими – військовослужбовці ЗСУ, МВС та Нацгвардії.

Посвідчення

Посвідчення

Сьогодні полтавським добровольцям почали виписувати посвідчення учасників-добровольців антитерористичної операції.

– Ми обрали саме таку назву, бо посвідчення учасника бойових дій має установлений державою вигляд, є офіційним документом. Однак наше посвідчення дає всі ті ж передбачені обласним бюджетом пільги, що й посвідчення УБД. Наприклад, право на безкоштовне санаторно-курортне лікування раз на два роки, лікування у шпиталі ветеранів війни, стипендію розміром в 1000 грн. для дитини бійця або ветерана, якщо вона навчається у виші, одноразову грошову допомогу та ін., – пояснив голова Центру допомоги учасникам АТО при Полтавській ОДА Валерій Довженко.

Валерій Довженко

Валерій Довженко

Першими посвідчення отримають Володимир Жмуренко, доброволець ДУК «Правий сектор», та Віктор Плескач, боєць батальйону «Аратта» Української добровольчої армії.

Інженер-будівельник Володимир Жмуренко на війну пішов у 2014. Вступив до «Правого сектору», після двотижневого вишколу разом з підрозділом був прикомандирований до з роти батальйону «Дніпро-1». Був розвідником, неодноразово вирушав у тил ворога по розвіддані, воював у групі прикриття аеророзвідки. Його бойові шляхи – здебільшого поблизу Донецького аеропорту, Водяного, Тоненького, Опитного.

– Раніше про оформлення якихось посвідчень і не думав. Не для того ми туди ішли. Але коли з’явилася така пропозиція від обласної влади, вирішив оформити. Навіть не заради пільг. Це посвідчення – як доказ. Коли через 10 років мене спитають: а що ти, чоловіче, робив у роки війни з Росією, мені буде, що розказати і показати, – пояснює свою логіку.

Володимир Жмуренко

Володимир Жмуренко

Віктор Плескач воює з 2015. Вступити до лав ЗСУ навіть не мріяв: інвалід 2 групи, він навряд чи пройшов би медкомісію. Тому – тільки добровольчі підрозділи. Взимку під час мінометного обстрілу був важко поранений під Широкіним: «Весь посічений осколками», – свідчать бойові побратими. Тоді ж отримав вже другу контузію.

– Нічого, на мені все швидко заживає. Скоріше б дооформлювати все це – і знову до хлопців, воювати, – каже.

Віктор Плескач (праворуч)

Віктор Плескач (праворуч)

Щоб отримати посвідчення учасника антитерористичної операції, добровольці мали подати чималий пакет документів: нотаріально завірені свідчення бойових побратимів, які вже мають посвідчення УБД; копії їхніх посвідчень; заяву від командирів своїх добровольчих об’єднань, яка б підтверджувала їхню участь в АТО; заяву від власного імені з проханням визнати учасником антитерористичної операції; фото- та (або) відеодокази участі у війні та ін..

– Надані вами докази – переконливі. Думаю, варто вам подати документи в суд, щоб вас було визнано учасниками бойових дій і на державному рівні. У нас існує безкоштовна правова допомога для бійців та ветеранів АТО, впевнений, юристи допоможуть вам підготувати всі необхідні заяви, – зауважив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Комісія

Комісія

Всі документи розглядає спеціальна комісія. В ній – представники добробатів, військові ЗСУ та Нацгвардії, чиновники з ОДА, депутати облради та ін.. Окрім Жмуренка та Плескача, заяви подало ще 6 бійців, але повний пакет документів їм зібрати поки що не вдалося.

Нагадаємо, загалом замовлено близько 70 посвідчень учасників антитерористичної операції. Полтавщина стала першою областю, яка почала процес визнання участі добровольців в україно-російській війні на офіційному рівні.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Ура! Дуже рада за хлопців

2017-07-12
Руслана
Відповіcти
0

Всі хто зміг знайти силу піти воювати за державу мають обов`язково бути визнаними, вони – герої нашого часу.

2017-07-12
Карина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: