Полтавським дітям загрожує поліомієліт

0

У Полтаві провели відкритий “круглий стіл” на тему “Поліомієліт повернувся в Україну: захист дітей – справа кожного”. Восени 2015 року в Україні стартувала національна ініціатива Ротарі, ВООЗ та ЮНІСЕФ щодо подолання спалаху поліомієліту – СТОП ПОЛІО в Україні.

aU9la3PdAgk

За “круглим столом” зібралися профільні фахівці, лікарі дитячих закладів, представники громадських організацій, спеціалісти Києва й Полтави, представники столичного і місцевого Ротарі клубів, батьки.

З 25 січня 2016-го року в Україні триває третій раунд додаткової імунізації проти поліомієліту. Спеціалісти переконують: рівень охоплення щепленнями серед дітей недостатній, тому важко підвищити рівень імунізації.

– Немає інформаційної кампанії від Міністерства охорони здоров’я України. Проте за таку глобальну ініціативу взялися представники Ротарі, – наголошувала модератор заходу Наталка Соколенко.

kotHHG_ePSw
Недовіра батьків до вакцини з’явилася через медіа, які озвучували неправдиву інформацію. Начебто у 2010-му у Краматорську хлопчик помер від вакцини проти поліомієліту (проте це так і не було доведено медично). Присутні спеціалістом розвінчали цей та інші міфи, як-то “вакцинація викликає параліч” та “переможені вакцини шкодять здоров’ю дитини”.

Афганістан і Пакистан – дві країни, які й досі не звільнилися від поліо. Аби подолати спалах хвороби в Україні, Полтаві зокрема, показник імунізації населення має становити щонайменше 95% протягом трьох турів.
На Полтавщині після 3-х турів цей показник – 71% від запланованої кількості дітей віком від 2 місяців до 6 років.

Юлія Логвиненко

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018