Полтавський «Штаб Супротиву» за підтримки активістів з Дніпра, Харкова, Києва, Сум та Кропивницького провів мітинг під стінами обласної поліції. Репортаж, відео, коментарі

0

8 квітня лідери «Штабу Супротиву» організували мітинг під стінами обласного управління поліції. Підіймали питання побиття меморіальних дошок героям АТО, які відбулися цієї ночі, зняття Ірини Степаненко з поста очільника атестаційної комісії національної поліції. Активісти вимагали пояснень від керівника поліції області з приводу того, чому правоохоронці, знаючи, що у Полтаві знаходяться тітушки фірми «Скорпіон 2016», не вживали ніяких превентивних заходів. Лідерів «Штабу» цікавило, чому в місті досі не працює система відеоспостережень, та якими чином тітушки опинилися серед лав поліцейських, під час сумнозвісних сутичок 5 квітня біля арки «Газетний ряд». Всього в акції взяло участь трохи більше 200 активістів з Полтави, Дніпра, Харкова, Києва, Сум та Кропивницького, Кривого Рогу. 

 Тітушки, Ірина Степаненко, справи проти активістів

 – Ми вимагаємо повний звіт: кого затримали, кого знайшли, яку інформацію по цій справі має поліція. Чому досі, вже рік, не працює програма безпечне місто? Я прошу відзвітуватися голову обласної поліції, пана Беха, – розпочав мітинг Юліан Матвійчук.

Далі слово взяв керівник поліції Олег Бех:

 – Біля арки сталися події, вході яких громадяни отримали тілесні ушкодження Ми відкрили ряд кримінальних справ, і одна з них – по справі нанесення тяжких тілесних ушкоджень Олександру Кобі. На даний момент, особа, яка підозрюється у вчиненні цього нападу, затримана. Суд заарештував цю людину на 60 діб. Слідство продовжується. Ми відкрили ряд проваджень стосовно хуліганських дій, вчинених охоронцями фірми «Скорпіон 2016». Зараз тривають слідчі дії. 7 квітня були проведені обшуки в офісі цієї фірми. Ми направили до МВС відповідні матеріали, після чого було скасовано ліцензію на діяльність фірми «Скорпіон 2016». Відносно активістів, які захищали мешканців будинку Соборності 27, справ не порушено. Так, вони затримувалися, доставлялися до відділків поліції, але після спілкування зі слідчими їх відпускали. Ще раз повторюю: проти активістів  ніяких справ не порушено, – наголосив Бех.

Олег Бех також заявив, що його наказом призупинено діяльність комісії при Національній поліції, яку очолювала Ірина Степаненко. У понеділок розпочнеться формування нової комісії.

Побиття меморіальних дошок

Невідомі вандали розбили меморіальні дошки вночі з 7 на 8 квітня. Орієнтовний час, коли це було зроблено –  з 2.50 – до 3.30 години.

 – Людина, яка це робила, була підготовленою. Вона мала відповідне обладнання, яке заглушило відеокамеру. Після того було розбито першу дошку. Речових доказів на місцях подій не було знайдено. Зараз поліцейські працюють в місті, шукають свідків подій. Ми просимо всіх кому щось відомо по цій справі, повідомляти поліцію.

Стосовно побиття меморіальних дошок, які відбулися восени, то Олег Бех заявив, що наразі по цим справам триває слідство, поліція має велику кількість матеріалів.

Чому не досі не діє система “Безпечне місто” 

Активісти запитали у керівника поліції, які превентивні заходи вживаються для попередження таких випадків, і задали питання, чому досі не працює програма «Безпечне місто. Відповідно до цієї програми, у місті мають бути встановлені камери відеоспостереження, які фіксуватимуть такого роду порушення.

Полтавський «Штаб Супротиву» за підтримки активістів з Дніпра, Харкова, Києва, Сум та Кропивницького провів мітинг під стінами обласної поліції. Репортаж, відео, коментарі

Полтавський «Штаб Супротиву» за підтримки активістів з Дніпра, Харкова, Києва, Сум та Кропивницького провів мітинг під стінами обласної поліції. Репортаж, відео, коментарі

Депутат міськради Юліан Матвійчук запитав у Олега Беха, чому ця система досі не діє. Адже міська рада ще півтора роки тому виділила відповідні кошти на роботу цієї програми.

 – Дійсно прийнято таке рішення. Дійсно проведений тендер, був переможець вказаних торгів, однак низка підприємців, які бажають отримати вказаний контакт, звертається до антимонопольного комітету, заявляє про порушення тендерних процедур, і тому АМКУ блокує це рішення. Відповідний тендер було призначено повторно. Я не є розпорядником міських коштів, я сам чекаю прийняття цього рішення, – сказав Олег Бех.

Скорпіони серед копів

Активіст Ігор Кіянчук зауважив, що на одному з відео, яке було зняти під час сутичок 5 квітня, чітко видно, як один з представників охоронної фірми «Скорпіон 2016» стояв в одних рядах з підрозділом поліції, і лише з появою пана Альошкіна його вдалося ідентифікувати.

 – Скажіть будь ласка, це був запланований відхід тітушок з поліцією. Як це так? Командир не знає в обличчя всіх своїх підлеглих, чи що?, – запитав Кіянчук.

Ситуацію взявся коментувати підполковник Дмитро Можаєв.

 – Працівники охоронної агенції були вдягнуті в чорне, вони мали розвантажувальні пояси, балаклави, шоломи. Тому коли він пристроївся до шеренги. Але активісти розпізнали його по взуттю, і дали нам сигнал, то поліцейські одразу його затримали, – пояснив Можаєв.

Підсумкові вимоги “Штабу”

 Відео: Анна Єгорова

Коментувати

19 березня 2018