Полтавський онкодиспансер вперше закупив через ProZorro ліки від раку

1

16 листопада об 11:00 Полтавський обласний клінічний онкологічний диспансер провів електронний аукціон для закупівлі хіміотерапевтичного препарату «Цисплатин». Вартість закупівлі склала 132 850 гривень, що на 66 150 гривень дешевше за заплановану ціну.

IMG_8209

Головний лікар Полтавського обласного клінічного диспансеру Орест Вовк

– Відправною точкою стала пропозиція Кабінету міністрів про  формування пілотних  проектів з метою  економії бюджетних коштів  при закупівлі тих чи інших потреб  у галузі. На  засіданні тендерного комітету  було прийняте рішення взяти участь  у цьому пілотному проекті. Була створена робоча група, призначені відповідальні особи, – повідомив головний лікар Полтавського обласного клінічного диспансеру Орест Вовк, –  Враховуючи нагальність  потреби онкологічного закладу в препаратах для хіміотерапії, було прийняте рішення, на зекономлені  в процесі перерозподілу кошти,  а це майже 200 тисяч гривень,  закупити препарат цисплатин, якого на разі бракує. Підготовка  до  закупівлі пройшла у вкрай короткий термін. З моменту розгляду проекту і до самих  торгів пройшов тиждень.  Такі закупівлі  дають  можливість  зекономити час на зборі великої кількості документів, деякі з  яких  не є потрібними, а також  ми можемо зекономити кошти.

Система «ProZorro» за ініціативи Полтавської ОДА та Департаменту охорони здоров’я використовується онкодиспансером уперше, і на цю допорогову закупівлю поступило три пропозиції.

IMG_8195 (1)

Головний лікар Полтавського обласного клінічного диспансеру Орест Вовк, провізор Людмила Дамінайтіс та бухгалтер, особа відповідальна за проведення електронних закупівель Ірина Рижик у момент здійснення торгів

Предмет закупівлі — хіміотерапевтичні засоби, а саме — цисплатин, який використовують зокрема для лікування раку шийки матки, поширеного серед жінок у Полтавській області. Очікувана вартість тендеру — 199 000 гривень. Подача пропозицій велася з 9:00 10 листопада до 18:00 13 листопада. У понеділок 16 листопада об 11:00 пройшов відкритий аукціон, де переможцем став ТОВ «КОМПАНІЯ «УКРОПТПОСТАЧ». На даний час проходить оцінка поданої учасником (ТОВ «КОМПАНІЯ «УКРОПТПОСТАЧ») пропозиції та всіх документів.

Загалом, економія склала 66 150 гривень за рахунок того, що учасники знижували ставки на досить великі суми.

Проведеними торгами я дуже задоволений. Я нервував з приводу того  чи з’являться учасники,  які долучаться до  торгів, адже не відбувається ніяких попередніх розмов чи домовленостей. Коли на екрані  з’явилось двоє учасників і один  з них знизив запропоновану ціну одразу майже на 60 тисяч, тоді я заспокоївся. Ми стали свідками того як успішно пройшла наша перша закупка, – поділився враженнями головний лікар.

Невдовзі з майданчиків для електронних закупівель можна буде завантажити і договір, який підпишуть з переможцем.

Система електронних закупівель «ProZorro» дозволяє державі відкрито і прозоро проводити закупівлі, тим самим збільшуючи ефективність бюджетів і зменшуючи можливість корупції та роль «людського фактору». В цілому ж економія по Полтавській області з початку використання системи «ProZorro», не включаючи цю закупівлю,  склала 158 000 гривень.

На зекономлені кошти,  ми плануємо ще закупити такий  препарат, але уже новими торгами, які однозначно проведемо  через систему «ProZorro». Придбаного препарату вистачить, приблизно, на три місяці. А з урахуванням того, що  ми можемо його докупити, то сподіваємось, що  матимемо певний запас на початок наступного року, – підсумував Орест Вовк.

Нагадаємо, нещодавно свої перші електронні торги провела Полтавська обласна клінічна лікарня імені М.В.Скліфосовського.

Довідка: «ProZorro» – система, створена з ініціативи громадських організацій, комерційних майданчиків, державних органів та підприємців. Мета – прозоре і ефективне витрачання державних коштів, а також запобігання корупції завдяки громадському контролю та розширенню кола постачальників. Оператором системи є міжнародна некомерційна організація Transparency International. Після завершення пілотного проекту, центральна база даних (ЦБД) буде передана державі безкоштовно і безумовно — що затверджено всіма учасниками проекту у вигляді меморандуму про співпрацю.

Юлія Злепко

14 липня 2018
13 липня 2018