Полтавський аеропорт хоче придбати 4 візки для багажу за 240 000 гривень

КП «Аеропорт-Полтава» опублікував звіт про укладений договір на придбання 4 візків для транспортування багажу. Ми звернули увагу на цінову політику цього договору.

4 жовтня на порталі ProZorro КП «Аеропорт-Полтава» опублікував звіт про укладений договір з ФОП Кувшинова Аліна Олександрівна на 240 000 гривень.

У документі йдеться про придбання 4 візків для транспортування багажу. Перше, на що ми звернули увагу – це ціна. Переглянувши звіт, де мала б значитися ціна за одиницю товару, ми не знайшли цієї інформації:

Звіт про укладений договір

Звіт про укладений договір

Замовник у потрібній колонці зазначив лише повну вартість закупівлі. Тому ми вирішили дізнатися приблизну ціну на такі візки. Обирали з-поміж вантажних, які можуть транспортувати до 200 кг багажу. Виявилося, що на сайті виробника, який спеціалізується на продажу візків, найдорожчий коштує трохи більше, ніж 10 000 гривень. Якщо ж поглянути на ціну цієї закупівлі, то замовник оцінив один візок у 60 000 гривень.

Ринкові ціни на вантажні візки

Ринкові ціни на вантажні візки

Тому тут можна говорити про завищену вартість товару.

Договір заключений з ФОП Кувшинова Аліна Олександрівна, яка зареєструвалася у травні 2018 року. За цей час на своєму рахунку підприємець має лише один підряд – саме на вказані візки.

Інформація про ФОП Кувшинова Аліна Олександрівна

Інформація про ФОП Кувшинова Аліна Олександрівна

Ми намагалися зв’язатися з контактною особою закупівлі для отримання пояснень, але слухавку так ніхто і не підняв.

Поліна Колганова, член DOZORRO спільноти, фахівець з публічних закупівель, коментує цю ситуацію так:

– Перед тим, як оголошувати тендер, замовник має проаналізувати ринок. Визначити приблизну собівартість товару. Якщо планується прямий договір, то замовнику варто звернути увагу на декілька варіантів постачальників, порівняти ціну, якість, відгуки. Таким чином компанія може себе убезпечити від учасника, який може поставити завищену ціну на товар.

Зазначимо, що вантажні візки мають поставити до 15 листопада.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Да у нас тех денег – жуй да жуй. Можем себе позволить не экономить

2018-11-10
Миллионер
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: