Полтавські журналісти отримали законодавчі привілеї

0

Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, згідно з яким посилюється кримінальна відповідальність за перешкоджання журналістській діяльностіjournalism

Депутати посилили захист співробітникам ЗМІ, підвищивши ряд покарань за незаконну відмову в доступі журналіста до інформації. За відповідне рішення в другому читанні депутати проголосували у четвер.

Законом встановлено, що за порушення таємниці листування і телефонних розмов щодо журналістів передбачається кримінальне покарання від 3 до 7 років. Переслідування співробітника ЗМІ карається штрафом до 200 неоподатковуваних податком мінімумів або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.

Крім того, за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

За тиск на журналіста або його переслідування з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків караються штрафом до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.

Якщо такі дії будуть вчинені службовими особами, то штрафом може сягнути до 500 неоподатковуваних мінімумів, а строк обмеженням волі – до п’яти років.

Олена Костиря

Коментувати

20 березня 2018