Полтавські ветеринари: «Африканська чума потрапила в Україну з Росії»

0

В Україні трапляються випадки зараження свиней африканською чумою, та у державній ветеринарній службі заспокоюють населення, запевняючи, що у Полтавській області ситуація залишається стабільною, однак у будь-якому разі потрібно з обережністю вживати продукти харчування. Якщо раніше більше випадків зараження траплялися у дикій природі, то наразі все частіше заражаються свійські тварини, що загрожує знищенню поголів’я як у великих господарствах, так і у приватних дворах.

DSC_0005

Щочетверга в облдержадміністрації проходить прес-конференція з представниками влади про актуальні проблеми, які є на сьогоднішній день. Черговою темою для обговорення стало поширення територією області африканської чуми.

Як розповів на прес-конференції начальник Головного управління ветеринарної медицини у Полтавській області Сергій Аранчій, полтавські ЗМІ у своїх попередніх публікаціях, підняли необґрунтовану паніку навколо африканської чуми свиней. Тому для всіх присутніх на великому екрані запустили невеликий 17-хвилинний фільм про АЧС.

Фільм російського виробництва, випущений давно, але він на сьогодні залишається єдиним наочним матеріалом для перегляду, – зауважив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вадим Штефан.

Одна-єдина на той час ветеринарна служба України найближче підійшла до порогу доступності до відповідності вимог виробництв у порівнянні з Росією. На жаль, на сьогоднішній день ми не маєм права перевірити жодних об’єктів: ні молочну ферму, ні м’ясокомбінат. Що значно ускладнює роботу. Тому ми, власне, і показали цей фільм, щоб ви похопились і зрозуміли ситуацію, наскільки вона є проблематичною, – сказав начальник Головного управління ветеринарної медицини в Полтавській області Сергій Аранчій.

Наразі в Україні зафіксовано 47 випадків захворювання на африканську чуму свиней. В основному розповсюдження іде з півночі нашої держави. Перший випадок захворювання в Україні стався 2012 року у Запорізькій області, куди він потрапив разом з російськими продуктами харчування з Ростовської області. Україну, стверджує Сергій Аранчій, тоді врятувало те, що частина суші мала вихід на море, і лише частина – на набережну. Другий випадок зафіксований у Луганській області, коли свині із території Росії перейшли на територію України, навіть у місті Луганськ знаходили хворих тварин. На карті ці місця позначені червоними точками.

Ситуація на сьогоднішній день в Україні

Ситуація на сьогоднішній день в Україні

Поголів’я свиней не вакцинується, тому що вакцини проти даного захворювання у світі немає.  Перший випадок на Полтавщині був виявлений у Пирятині.

– Так як ми не маємо можливості здійснювати перевірки, люди нам сказали, що проходить забій худоби невідомого походження. Ми тиждень проривалися разом з міліцією. Нас власники просто не пускали, це визначено чинним законом. Єдине, що ми зробили заблокували разом із міліцією в’їзд, і у такий спосіб на забійному пункті залишилось 275 туш свинини, – розповів Сергій Аранчій. – Було встановлення АЧС, і все, що знаходилося на цьому заводі, було спалено, повністю знищено.

DSC_0009

У Полтавській області працює серйозна атестована лабораторія ветеринарної медицини, що має міжнародні системи акредитації. Побачивши таку ситуацію, кабінет міністрів України прийняв відповідне рішення і дозволив перевіряти такі об’єкти.

Олена Костиря

16 липня 2018
15 липня 2018