Полтавські студенти-медики вперше взяли участь у всеукраїнських професійних змаганнях

Олімпіада з симуляційної медицини (виконання медичних маніпуляцій на спеціальних манекенах) відбувалася на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І.Горбачевського.

Олімпіада з симуляційної медицини

Олімпіада з симуляційної медицини

Команда Української медичної стоматологічної академії вперше взяла участь у всеукраїнській олімпіаді з симуляційної медицини, що відбулася на базі Тернопільського державного медичного університету. Студентам потрібно було продемонструвати свої знання у семи конкурсних завданнях. Зокрема, надавати невідкладну домедичну допомогу, першу медичну допомогу, брати участь у так званому «сортуванні» при масових жертвах, проводити серцево-легеневу реанімацію «на вулиці» та в умовному «приймальному відділенні лікарні». Усе це – з використанням висококласних і дуже реалістичних манекенів, які, подібно до людини, реагують на маніпуляції, які з ними проводять.

Стати переможцями у своїй першій олімпіаді студентам УМСА не вдалося. Однак в одному з конкурсів вони таки отримали почесний кубок.

– Це був конкурс «Бігом» – завдання треба було виконувати злагоджено, командою, правильно, та ще й на швидкість. Ми зупиняли критичну кровотечу, виконували тампонаду рани, ставили ларинготрубку, транспортували постраждалого на ношах… Звісно, приємно було б повернутися у Полтаву з перемогою. Але ми все одно задоволені участю, бо отримали колосальний і потрібний у майбутній роботі досвід, – говорить один з учасників, Юрій Лавренюк.

Під час конкурсу "Поворот не туди" (ДТП)

Під час конкурсу «Поворот не туди» (ДТП)

Виступом команди її куратор, доцент, завідувач кафедри медицини катастроф та військової медицини Костянтин Шепітько цілком задоволений:

– Навіть судді з Литви, досвідчені парамедики, які судять міжнародні змагання, кажуть, що команда показала хороший рівень підготовки. Це ще й тому, що всі хлопці вже мають досвід чергування у складі бригад екстреної допомоги та у травмпункті. Треба врахувати, що наші учасники – чотирикурсники, а більшість представників інших команд вже вчаться в інтернатурі. Єдине, бракувало досвіду роботи з манекенами, адже в багатьох медичних університетах є цілі симуляційні класи з сучасним обладнанням.

Команда УМСА разом з куратором та суддями змагань

Команда УМСА разом з куратором та суддями змагань

Утім, до змагань студенти готувалися не лише на парах та під час чергувань на «швидкій».

– Нам дуже допомогли інструктори ГО «Вартові життя». Вони мають великий досвід у підготовці курсантів за напрямками домедична невідкладна допомога, а також перша медична допомога (лікар реанімаційної бригади Марина Сребродольська). Надали манекени, витратні матеріали, а головне – поділилися досвідом і знаннями. Це – велика підтримка,

– підкреслив Шепітько.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: