Полтавські ОТГ можуть втратити свої повноваження, якщо їм зараз не призначать вибори – Мінрегіону України

0

Перші вибори в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) мають пройти у жовтні. Враховуючи час на усі необхідні передвиборчі процедури, призначати вибори Центральна виборча комісія (ЦВК) мала б вже зараз.

В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Фото: Урядовий Кур'єр

В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Фото: Урядовий Кур’єр

Про це заявив В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, коментуючи прес-службі дані щотижневого моніторингу Мінрегіону щодо стану формування об’єднаних громад в Україні.

– Перші вибори в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ) мають пройти у жовтні. Інакше ОТГ ризикують не перейти з початку 2018 року на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом. Вони можуть не отримати усіх повноважень і ресурсів, на які розраховують і мають право.

Цього рішення від ЦВК очікують вже 203 об’єднані громади з усіх областей країни. По всіх інших ОТГ, що утворяться до кінця серпня – початку вересня, рішення ЦВК про призначення виборів зможе прийняти окремо.

Полтавські ОТГ можуть втратити свої повноваження, якщо їм зараз не призначать вибори – Мінрегіону України

Полтавські ОТГ можуть втратити свої повноваження, якщо їм зараз не призначать вибори – Мінрегіону України

За даними моніторингу, на розгляді ЦВК знаходяться звернення від облдержадміністрацій щодо призначення перших виборів місцевих виборів у 203 об’єднаних територіальних громадах, до складу яких увійшли 917 місцевих рад.

На рішення ЦВК чекає 15 полтавських ОТГ. Це одна з найбільших кількостей готових ОТГ по Україні.

В очікування також Дніпропетровськ – 19, Житомир – 17, Волинь – 16, Чернігів- 15, Одеса – 12, Черкаси та Херсон – по 11 громад.

Ще 79 громад – на фінальних стадіях процесу об’єднання

Нагадаємо, 12 липня цього набрав чинності закон, який забезпечує фінансування виборів в об’єднаних громадах в 2017 році.

Також повідомлялося, що Уряд перерозподілив деякі видатки державного бюджету і виділив Центральній виборчій комісії майже 13 млн грн на організацію та проведення виборів у об’єднаних громадах.

Коментувати

15 серпня 2017