Полтавські лікарі долучились до проекту з протидії неінфекційним захворюванням

0

Полтавщина стала однією з шести областей, де стартував проект з протидії неінфекційним захворюванням.

Dollarphotoclub_21956863-700x466

У столиці на обласному рівні презентували роботу проекту “Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні”, огранізаторами якого були Бюро ВООЗ в Україні за підтримки Міністерства охорони здоров’я таМіністерства освіти та науки України, за фінансової підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва в Україні.

Цей проект буде здійснюватися на обласному рівні у шести пілотних областях, серед яких є і Полтавська область.

Через неінфекційні хвороби щороку в Україні припадає 86% смертей.

Одним з найважливіших аспектів цього плану є зміцнення ролі сімейних лікарів на рівні первинної медицини, а отже, раннього попередження цих захворювань, – сказав Ігор Перегінець, заступник міністра МОЗ.

Однією з важливих складових проекту є збільшення освіченості українців щодо факторів загрози неінфекційних захворювань. Обізнаність, яку українцям нададуть під час проекту, відіграє чималу роль у зниженні факторів ризику. Передусім, це пов’язано зі стилем життя українців, а саме: курінням, неправильним харчуванням та зловживанням алкоголем. Також, проект має позитивно вплинути на здоров’я громадян.

Через те, що шкідливі звички загалом набуваються у підлітковому віці, профілактичним роботам особливу увагу приділять у школах.

Катерина Шевелєва

17 липня 2018
16 липня 2018