Полтавські діти не отримають достатньо ліків від онкогематологічних хвороб

В обласному Департаменті охорони здоров’я кажуть, що реальна потреба Полтавщини у ліках для хворих на рак дітей при розподілі закуплених за державний кошт препаратів не врахована.

Ліки від онкогематологічних хвороб

Ліки від онкогематологічних хвороб

Полтавщина отримає ліки для хворих на онкологічні та онкогематологічні хвороби дітей на 36,5 тисяч гривень. І це набагато менше нагальних потреб регіону. Принаймні, саме такі дані наведено в документі про розподіл закуплених навесні препаратів, опублікованому на сайті МОЗ. Ліки було придбано за Програмою розвитку ООН (ПРООН) за кошти Держбюджету України на 2016 р., а загальна сума закупки становила 65 млн. грн..

Згідно з цим розподілом, Полтавська область отримає ліків на найменшу суму. 36,5 тисяч грн. – це всього лише 4 флакони препарату Темодал вартістю у 9 тис. грн. кожен. Так само небагато отримає Івано-Франківська область (на 56 тис. грн.). Більшість інших областей одержать ліків у середньому на 1 млн. грн. (+\-). Найбільше отримають знаменита дитяча лікарня Охмадит (на 14 млн. грн.), м. Київ (на 7 млн. грн), Вінницька область (на 5 млн. грн.) і Національний інститут раку (на 4 млн. грн.).

– Ми здивовані саме таким розподілом ліків. Насправді нас він не влаштовує, адже реальні потреби Полтавської області не враховані. Зокрема, ми подавали заявку на 150 доз (+20 додатково) препарату, якому в закупці відповідає КАНСИДАЗ®, на 150 доз (+20 додатково) препарату, якому в закупці відповідає НОКСАФІЛ®, і також на 100 доз препарату, якому в закупці відповідає ІНВАНЗ®. Однак нам закрили лише заявку по Темодалу. Тобто, навіть менше, ніж на 1%. Звісно, ми розуміємо, що неможливо було за одну закупку закрити всі потреби на 100%. Однак усвідомлюємо також, що лікувальні заклади області вимагають набагато більшої кількості препаратів від раку. Думаю, ми підготуємо лист до МОЗ із зазначенням препаратів, необхідних для хворих на онкогематологічні хвороби дітей, і будемо просити про перегляд розподілу або про інші варіанти задоволення цих потреб, –

зазначив заступник директора ДОЗ Ігор Куделич.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: