Полтавські депутати – проти автостоянки у Прирічковому парку та за мораторій на розміщення МАФ

2

Депутатська комісія з містобудування не підтримала 10 проектів рішень з 33. Серед них – багато резонансних.

Містобудівна комісія

Містобудівна комісія

Засідання депутатської комісії з містобудування цього разу тривало майже 4 години. Депутати встигли розглянути більше 30 проектів рішень. Примітно, що третину з них вони не підтримали.  Голосуватимуть за проекти на найближчій сесії міськради – 22.12.2017.

Містобудівна комісія

Містобудівна комісія

Автостоянка у Прирічковому парку

На комісію з містобудування прийшли не лише депутати, а й представники громадськості: волонтери, спортсмени, активісти громадських організацій. Об’єкт інтересу більшості з них – потенційна автостоянка у Прирічковому парку. Проект рішення щодо її облаштування вже вчетверте намагаються “протягти” через сесію.

– Спочатку міська влада сама спровокувала проблему, давши дозвіл на будівництво багатоквартирного будинку на місці автостоянки на 140 місць на Леваді. Іще один планують звести на місці стоянки біля обленерго. При цьому ніхто не задається питанням: куди ставитимуть свої авто мешканці новообудови? Єдине, що пропонується – влаштувати стоянку в рекреаційній зоні міста. До речі, саме в цьому місці – старт всеукраїнських змагань з тріатлону, які підтримує Національний олімпійський комітет. Стоянка тут – найкоротший спосіб, щоб тріатлон “пішов” із Полтави,  – підкреслила громадська активіста Юлія Городчаніна.

Восени це питання вже знімали з порядку денного сесії. Тоді ж ухвалили компромісне рішення: комунальний Інститут розвитку міста разом з товариством україно-німецького співробітництва та громадськими активістами розроблять детальний план території та створять концепцію розвитку Прирічкового парку. Після того представник забудовника кілька разів зустрічався з міською владою та волонтерами парку. За його словами, забудовник пішов на компроміс: стоянку розташували під опорами ЛЕП, де все одно не можна розміщати жодні інші об’єкти чи проводити масові заходи; також він готовий спонсорувати проведення змагань з тріатлону, облаштувати в’їзди та входи до парку.

– Якщо хочете, щоб в місті була друга “арка”, то голосуйте за стоянку, – вигукує з місця активіст Сергій Бойко.

Депутати зважають на резонансність питання. Наголошують: обговорювати розміщення будь-яких об’єктів, у тому числі стоянки, можна буде лише після розробки і затвердження концепції розвитку Прирічкового парку. Проект рекомендували зняти з порядку денного.

Активна громада

Активна громада

Сказали “ні”

Крім того, на містобудівній комісії не підтримали надання дозволу про будівництво багатоповерхівки по вул. Героїв АТО. Поряд там – автозаправка, де розташовано, у тому числі, і газовий резервуар. Оскільки від майбутнього будинку до автозаправки – менше належних у цьому випадку 50 метрів, то життя мешканців багатоповерхівки може опинитися під загрозою, кажуть депутати. Прикметно, що головний архітектор міста Микола Шевельов про газ на заправці нічого не знав.

Також депутати відмовилися підтримувати Програму розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою м. Полтави на 2018 рік.

– Ми отримали цю програму лише сьогодні вранці, тож не мали можливості ознайомитися з нею. Все, що є в депутатів – листочок А4 формату з мільйонними сумами. Тобто, стислий виклад. При тому, що в реальності програма – це кілька сотень таких листків. То за що ми маємо голосувати? – запитав колег депутат Дмитро Сенчакович.

Питання про розміщення 28 тимчасових споруд в обласному центрі взагалі зняли з порядку денного. З тієї ж причини: цей проект рішення депутати отримали напередодні ввечері, тому оцінити доцільність розміщення споруд не могли.

Також депутати не схвалили ідею встановлення антивандальних ролетів для захисту меморіальних дошок полтавським бійцям, що загинули під час АТО. Насамперед, через неестетичний вигляд конструкції. Авторам ідеї – представникам Всеукраїнської громадської організації інвалідів АТО – запропонували розробити інший проект, за яким дошки мають виконуватися з антивандальних матеріалів. До речі, більшість зі встановлених нині у місті  – саме такі.

Сказали “так” 

Зате депутати підтримали запропонований депутатом Вадимом Ямщиковим “Мораторій на розміщення МАФ” з 1.01.2018 строком на один рік. Протягом цього часу відповідні міські управління повинні розробити єдині вимоги до зовнішнього вигляду кіосків, створити карту їх розміщення, а також затвердити процедуру отримання дозволів на розміщення на конкурсній основі. Також депутат зауважив, що далеко не завжди на комісії, яка видає дозволи на МАФи, присутні представники відділу безпеки руху Нацполіції у Полтавській області. Тому вони змушені фіксувати порушення і загрози від встановлення кіосків вже по факту. Найпростіший приклад – літній майданчик, який був розташований майже на перехресті вул. Монастирської та Пилипа Орлика. Він закривав собою вільний огляд для автомобілістів і врешті був демонтований після великої ДТП.

Більшість челнів комісії також підтримала зведення будинку по вул. Матросова, 2 (хоч дехто з обранців і зауважував, що місця для парковки у мешканців нової 16-поверхівки не буде), будівництво стоматологічної клініки біля НТКУ “Лтава” по вул. Європейській, розміщення кафе по вул. П. Мирного, 3 та
третьої черги багатоповерхового будинку по просп. Першотравневому, 15а.

Містобудівна комісія

Містобудівна комісія

ОСББ підтримають. Але пізніше

На програму розвитку і підтримки ОСББ у місті депутати комісії погодилися лише на словах. Тобто, депутатам вона подобається і заперечень не викликає. Однак наразі вони не впевнені, що міський бюджет на 2018 рік здатен “потягнути” запропоноване. Тому вирішили дати доручення голові бюджетного управління підготувати фінансові пропозиції. Однак навряд чи фахівці впораються із цим завданням за два дні – до найближчої сесії. Тому й за програму, ймовірно, теж голосуватимуть на наступній.

Тарас Захаров, голова Асоціації співвласників багатоквартирних будинків міста, назвав основними такі положення програми:

– постійне навчання та підвищення кваліфікації голів ОСББ;

– оформити право власності чи користування на земельні ділянки, де розташовані багатоквартирні будинки;

– перед передачею будинку об’єднанню співвласників проводити капітальний ремонт одного “функціонального вузла” будинку (дах, підвал і т.ін.) за кошти міського бюджету;

– розробити механізм співфінансування ремонтів за такою схемою: мешканці виявляють проблему, за кошти ОСББ виготовляють проектну документацію, а ремонт фінансується на 80% з міського бюджету і на 20% – за кошти жителів. У подальшому частка мешканців повинна зростати.

За словами представників ОСББ, схожі програми успішно діють уже в багатьох містах України.

Нагадаємо, що всі рішення депутатських комісій мають винятково рекомендаційний характер. Як депутати голосуватимуть за ті ж самі проекти рішень на сесії, побачимо вже скоро.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018