Полтавські депутати прийняли новий план боротьби з амброзією

5

На двадцятій позачерговій сесії Полтавської міської ради депутати одноголосно підтримали зміни до Програми боротьби з амброзією. 

Сесія Полтавської міськрої ради: прийнятий бюджет на 2019 рік

Сесія Полтавської міської ради: прийнятий бюджет на 2019 рік

Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ, доповів про нову редакцію «Програми з ліквідації  амброзії полинолистої на території міста Полтава». У депутатів виникли запитання стосовно плану дій у боротьбі з амброзією.

— Програма — це добре. Та чи можна почути детальну інформацію стосовно того, як ви плануєте на практиці боротися з цією проблемою?, — запитала Світлана Нестуля, депутатка фракції політичної партії «Рідне місто».

Олексій Чепурко повідомив:

— Плануємо придбати три спеціальних трактори, спеціалізоване обладнання, оприскувачі. Говоримо про системну боротьбу. У січні починаємо тендерну процедуру. На сьогодні є політична підтримка, тому дякую депутатам, що підтримали виділення коштів на 2019 рік.

У свою чергу Юрій Бойко, з фракції «Об’єднання «Самопоміч», запитав про роль громадськості у боротьбі з «зеленим агресором»:

— З технікою зрозуміло і те, що з амброзією треба боротися. Мене цікавить, чи буде залучена громадськість? Як в інших містах України?

Амброзія навпроти зупинки Дослідна (Фото: Кристина Криженко)

Амброзія навпроти зупинки Дослідна (Фото: Кристина Криженко)

—  Програми, які діяли в інших містах, де за збір амброзії платили кошти — фактично зупинилися. Причина: мешканці починали нести амброзію з різних місць і не задумувалися про територіальне питання. Користуючись нагодою, хочу звернутися до громадськості. Усе що вам треба — це виконувати правила благоустрою нашого міста. Підприємці мають проводити очисні роботи на своїй території, мешканці приватного сектору — аналогічно. У парках амброзії практично немає, бо комунальне підприємство проводило там роботи.

Зміни до даної Програми підтримали 30 присутніх депутатів.

Раніше, Трибуна проаналізувала, як міська влада боролося з амброзією у 2018 році.

15 января 2019
14 января 2019