Полтавські археологи розповіли про знахідки на городищі в Манжелії

Члени археологічної експедиції, які вивчали залишки городища давньоруського і козацького часів у селі Манжелія Глобинського району на Полтавщині, нещодавно презентували результати своєї науково-пошукової роботи.

Серед предметів, які вдалося знайти – дерев’яні таці, частини ложок та черпаків, нитки, горщики кінця ХІ – першої половини ХІІ ст., що не лише датують цей комплекс, а й збагачують інформативність цього об’єкту та навіть зерна рослин.

Манжелія

Метою цього дослідження, як зазначили науковці, стало вивчення маловідомого Манжеліївського городища, зокрема, тих ділянок його культурних нашарувань, які зазнають руйнувань через ерозійні процеси.

Розкопки відбувалися за ініціативи заступника голови Полтавської обласної ради Анатолія Ханка та завідуючого відділом Центру охорони та досліджень пам’яток археології Управління культури Полтавської ОДА В’ячеслава Шерстюка. Головною робочою силою експедиції стали волонтери та однодумці з Полтави, Лубен, Решетилівки (учні Решетилівської гімназії на чолі з Ігорем Гмирею). Чи не вперше у подібній експедиції брали участь учасники АТО.

Городище в Манжелії виникло у давньоруський час у серці степового коридору кочівницького шляху, яким половці роками ходили грабувати міста Київської Русі, а тому відігравало, певно, неабияку роль у військово-політичному житті тогочасного місцевого населення. На початку козацької доби воно поряд із Говтвою було найбільшим містечком Нижнього Попсілля, – розповідає В’ячеслав Шерстюк.

За словами Анатолія Ханка, такі заходи – це виховання патріотизму у підростаючого покоління, бо молодь, будуючи майбутнє зараз, має знати і про минуле свого народу.

Масштаби роботи експедиції були не надто великі, але її результати стали навіть більш ніж вражаючими.

– Сподіваємося, наступного року роботи будуть продовжені, адже подібні неординарні об’єкти необхідно зберегти для археологічної науки, – сказав В’ячеслав Шерстюк.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: