Полтавське КАТП 1628 неправомірно уклало договір на закупівлю запасних частин

У вересні Полтавське КАТП 1628 уклало договір на закупівлю запасних частин для свого автопарку на суму 950 тис грн. У цій закупівлі запчастин взяли участь дві фірми.

Переможцем аукціону стало ТОВ «Трактор-центр». КАТП 1628 оприлюднило повідомлення про намір укласти договір 11 вересня 2019 року. Аналіз тендерної пропозиції учасника, проведений фахівцями Інституту аналітики та адвокації, встановив, що тендерна пропозиція переможця тендеру, ТОВ «Трактор центр» не відповідає вимогам тендерної документації, які стосуються надання документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям.

ТОВ «Трактор-центр» у тендерній пропозиції вказав, що учасник має орендоване складське приміщення площею 34,5 кв. м. При цьому у документах переможця відсутній будь-який документ на підтвердження цієї вимоги, чим порушено вимоги тендерної документації.

Замовник відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі якщо: 1) учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям, установленим ст. 16 цього Закону; 4) тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. КАТП-1628 мало відхилити тендерну пропозицію ТОВ «Трактор центр» та перейти до розгляду пропозиції наступного учасника тендеру, – зазначила Колганова Поліна, консультант із закупівель Інституту аналітики та адвокації.

До того як замовник уклав договір з ТОВ «Трактор-центр», ГО «Інститут аналітики та адвокації» звернулися до Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області, які оперативно здійснили моніторинг. Контролюючий орган не тільки підтвердив виявлені порушення Інститутом аналітики та адвокації та знайшов й інші недоліки у тендері КАТП 1628. Контролюючий орган зобов’язав замовника усунути порушення. КАТП-1628 врахувало все, що було встановлено аудиторами у висновку та оприлюднило протокол зі своїм рішенням.

У даній ситуації негативним є вплив  від неправомірних дій замовника у виді:

  • порушення принципу об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій;
  • тендерний договір має бути розірваний;
  • замовник має оголошувати нову процедуру закупівлі для забезпечення потреби свого автопарку.

Позитивним є  оперативна та злагоджена робота Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області з громадськими організаціями, які здійснюють контроль закупівель.

 Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

 

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: