Полтавська поліція закупляє шини для свого автопарку

Раніше аналітики ІАА розповіли, як КАТП 1628 закупляв шини для своїх транспортних засобів і як це впливає на конкуренцію у закупівлях. Тепер Полтавська поліція вирішила перевзути свій автопарк.

У жовтні Поліція Полтавської області вирішила закупити шини для своїх транспортних засобів. Замовник оголосив 13 процедур відкритих торгів на 588 тис  грн. Аналіз оголошень та положень тендерної документації вищевказаних закупівель встановив наступні невідповідності та порушення:

По-перше, в оголошенні про проведення процедури відкритих торгів не заповнено поле «джерело фінансування закупівлі». Зараз це є обов’язковою вимогою. Адже відповідно до наказу МЕРТ №490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель» (зі змінами) при створенні оголошення про проведення закупівлі обов’язковими для заповнення є поля: «4 Вид предмета закупівлі.»;»9. Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків).»; «10. Джерело фінансування закупівлі.»

По-друге, у проекті договору зазначено: «Постачальник зобов’язаний поставити Покупцю Товар, якість якого відповідає ДСТУ 2219-93 «Шини пневматичні. Конструкція. Термін та визначення», ДСТУ 4406:2015 «Шини пневматичні. Загальні технічні вимоги безпеки» іншим державним стандартам щодо якості Товару, технічним умовам, узгодженому Сторонами зразку та чинному законодавству щодо показників якості такого роду/виду товарів.».При цьому ДСТУ 2219-93 – скасовано, ДСТУ 4406:2015 зазначено не вірно, правельне ДСТУ 4406:2005».

По-третє, замовник у тендерній документації визначив перелік критеріїв та методику оцінки тендерних пропозицій без зазначення питомої ваги критерію, чим не дотримано вимог пункту 9 частини другої статті 22 Закону.

Інститут аналітики та адвокації звернувся до замовника з пропозиціями внести зміни до тендерних документацій та оголошень, коли це ще було можливо та виправити помилки. Проте замовник так цього і не зробив.

У результаті: 6 тендерів не відбулося через недостатню кількість поданих пропозицій. Проте 7 процедур знаходяться на стадії пропозиції розглянуті. Аналітики звернулися до аудиторської служби, яка розпочала  моніторинг 7 закупівель замовника. За результатами моніторингу, якщо буде підтверджено порушення, державні контролери можуть вимагати від замовнику відмінити торги. Як би замовник своєчасно відреагував на виявлені ознаки порушень, то цього  можна було б уникнути.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: